Upiór z playbacku

Seria: Science Fiction [CIA-Books]
Wydawnictwo: CIA-Books, Svaro
Kip Stuthman, World Net
Adam

Grupa zwiedzających dostaje się do z dawna nie używanego schronu przeciwatomowego. Tam, korzystając z nowoczesnego jednak wyposażenia ogląda pierwszą transmisję przeprowadzoną na odległość wielu lat świetlnych. Wszystko udaje się, ale do czasu. Co sprawia, że nie mogą wydostać się ze schronu, a wszystkie połączenia z powierzchnią zostają odcięte? Co jeszcze, prócz nich, znalazło się w betonowej pułapce? Czyj spokój zakłóciła mknąca przez próżnię wiązka energii? I kto przybył wraz z nią na Ziemię tylko po to, by zostać uwięzionym i czego zapragnie, gdy się wyswobodzi?

źródło opisu: Wydawnictwo CIA-Books, 1990

Jeszcze nie dane mi było poznać geniuszu pana EuGeniusza Dębskiego, a to już trzecia jego książka wylądowała dzisiaj na mojej półce "Przeczytane". Tym razem sięgnęłam do początków jego kariery, roku 1990, w którym światło dzienne ujrzało pierwsze [i chyba jedyne dotąd] wydanie "Upiora z playbacku", polskiej powieści osadzonej w nurcie science-fiction.
Grupa [i pies, nie zapominajmy o zwierzaku] w wyniku przypadku, czy tez celowego działania zostaje odizolowana od świata zewnętrznego. Już wkrótce ich sytuacja ma wrócić do normy, lecz muszą jeszcze swoje odczekać. Owe radosne oczekiwanie ma im umilić tajemniczy stwór z kosmosu, który lubuje się w wycinaniu naszej rezolutnej gromadki [i psa] w pień. Brzmi znajomo? Mi podejrzanie czkało się "Obcym" [Alien], szczególnie, że pan Dębski pochrzcił swoich bohaterów po amerykańsku. Tak więc żaden Józek, czy Antek nie uciekają przed zmutowanym Smokiem Wawelskim z kosmosu. Nie, nie tym razem.
"Upiór z playbacku" zadobyłam za symboliczne "pięć...

nellanna | 2011-11-22

Się kiedyś dostało,
się przeczytało!
Ale nie rzuciło na kolana...

Paprykarz Szczeciński | 2015-08-12

Książkę kupiłem na wyprzedaży za złotówkę. Złotówki nie szkoda, ale czasu tak. Gdyby skrócić do opowiadania, to może by coś z tego było.

apolinary | 2015-09-26
Jabuilo | 2015-07-23