Arnhem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Pamięci Pokoleń". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
esej, wojna, żołnierze, Arnhem
popularnonaukowa
Krzysiek W

Począwszy od 19 września garstka Polaków na prawym brzegu Renu oczekiwała w napięciu i niepokoju przylotu brygady. Ale nie było jej ani 19, ani 20 września. Dopiero 21 września w godzinach popołudniowych dowiedziano się, że nareszcie brygada wystartowała z Anglii. Wszyscy życzyli jej szczęśliwego lądowania. Wszyscy też ruszyli nad brzeg wraz z kapitanem Zwolańskim, któremu generał Urquhart zlecił specjalną misję.

[Książka i Wiedza, Warszawa 1977]

Krzysiek | 2015-06-06