Ukarać zbrodnię

Wydawnictwo: Harlequin
All Fall Down
seryjny morderca, śledztwo, FBI
Beata

W małym miasteczku Charlotte w Karolinie Północnej następuje seria dziwnych zgonów, jednak nikt nie przypuszcza, że są one dziełem wyrafinowanego zabójcy. Nikt, oprócz Melanie May, policjantki, która dostrzegła pewną prawidłowość: wszyscy zmarli mężczyźni znęcali się nad kobietami lub dziećmi, lecz uniknęli kary za swoje przestępstwa. Melanie, ryzykując karierę, namawia do współpracy Connora...

Nikt, oprócz Melanie May, policjantki, która dostrzegła pewną prawidłowość: wszyscy zmarli mężczyźni znęcali się nad kobietami lub dziećmi, lecz uniknęli kary za swoje przestępstwa. Melanie, ryzykując karierę, namawia do współpracy Connora Parksa, agenta FBI i znakomitego specjalistę w dziedzinie tworzenia portretów psychologicznych przestępców.

Melanie rozpoczyna oficjalne śledztwo w sprawie tajemniczego mordercy nazwanego "Mrocznym Aniołem", jednak na skutek działalności tajemniczych sił sama staje się jego celem. Im bardziej ona i Connor zbliżają się do odkrycia przerażającej prawdy, tym ciaśniej pętla zaciska się na szyi Melanie. Zdezorientowana i zagubiona, z determinacją walczy już nie tylko o doprowadzenie śledztwa do końca, lecz także o ocalenie własnego życia. Długo jednak nie domyśla się, gdzie kryje się prawdziwe zło...

[Harlequin Enterprises, 2006]

Bożena | 2013-06-29
Przeczytana: czerwiec 2013

„Ukarać zbrodnię” to pasjonująca historia kryminalna, z ciekawymi postaciami a zdecydowanie wiele sympatii budzi główna bohaterka - Melanie May - policjantka, która wpada na trop groźnego, seryjnego mordercy. Ofiarami jego są sprawcy przemocy domowej, którym udało się uniknąć kary i "Mroczny Anioł" postanawia sam wymierzać sprawiedliwość, mordując "damskich bokserów" tak aby wyglądało to na śmierć w nieszczęśliwym wypadku. W powieści Erica Spindler umiejętnie wplata wątek romantyczny w wiodącą zagadkę sensacyjną z bardzo zaskakującym zakończeniem. Kiedy wydaje się, że już wiemy, kto jest mordercą, autorka w finale szykuje nam zupełnie inne rozwiązanie. I właśnie to lubię: tajemnica, zawiła intryga, szybka akcja i efektowne zakończenie a dodatkowo wątek miłosny dodaje tej książce troszkę pikanterii.

Szczerze polecam !!! miłośników Erici Spindler z pewnością nie muszę przekonywać a zwolennicy sensacji na pewno się nie zawiodą.

gwiazdka | 2014-04-16
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Początek książki, pomimo trupa już na pierwszej stronie, wydawał mi się dość średni. Śledztwo toczyło się trochę ślamazarnie i takie zostało do końca, bo okazało się gdzieś bliżej połowy, że nie jest to najgłówniejszy temat „Ukarać zbrodnię". Ten pojawił się gdzieś w trakcie i wtedy kryminał nabrał smaku, akcja ruszyła z kopyta, książka zrobiła się bardzo ciekawa. Poza tym początkowo irytował mnie wątek obyczajowy, wydawał się tylko rozpraszać główny temat, jednak w trakcie lektury okazał się bardzo istotny. Główne bohaterki jednak nie do końca polubiłam, wszystkie trzy w mniejszym lub większym stopniu mnie denerwowały. Rozwiązania pierwszej zbrodni oczywiście nie domyśliłam się, teraz wiem, że nie było na to szans, za to drugi przestępca moim zdaniem był łatwy do odkrycia, chociaż coś istotnego bardzo, ale to bardzo mnie zaskoczyło, tego się nie spodziewałam, podobnie jak ostatnich scen w zakończeniu. Ze względu na początek daję 7 gwiazdek, gdyby całość była tak dobra jak druga...

Przebudzona | 2016-09-25
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Pierwsze spotkanie z panią Ericą ("Krwawe wino") podniosło wysoko poprzeczkę i gdy zabrałam się za tę powieść miałam bardzo wysokie oczekiwania. Z tego względu przez pierwsze 100str powieści myślałam, że albo pomyliłam autora albo to jedna z pierwszych jej książek, bo wyglądało to dość UBOGO, zarówno w stylu jak i treści. No ALE, za to że zaskarbiła sobie moją sympatię przy "Krwawym winie" to dałam jej szansę na przekonanie mnie, że gdzieś ten "królik z cylindra" na mnie czeka i wyskoczy, by mnie zaskoczyć. I niestety trzeba się naczekać, bo dopiero przy samej końcówce ZASKOCZYŁO i tego się nie spodziewałam i dziękowałam jej za to, bo jakbym całkiem zwątpiła to możliwe, że nie sięgnęłabym po jej inne powieści w przyszłości.

Ogólnie to mamy tu trojaczki (jedną z nich jest nasza policjantka Melanie) i w sumie w większości na ich relacjach skupia się cała książka. Plus wplecione owe morderstwa na damskich bokserach za którymi mało kto płacze z wiadomych powodów. Dlatego bardziej to...

Ania | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

Kolejna książka Erici Spindler o której mogę powiedzieć że to dobry kryminał.Niestety tutaj dość szybko domyśliłam się kto stoi za morderstwami mężczyzn znęcającymi się nad swoimi żonami.Przyznam że zdziwiło mnie to gdyż w poprzednich powieściach tej pisarki do samego końca nie było wiadome kto jest mordercą a gdy prawda wyszła na jaw była dla mnie dużym zaskoczeniem.Mimo to uważam że warto ją przeczytać bo jest ciekawa.

wiejskifilozof | 2014-09-10

Mało znam książek tej autorki,powiem wprost właściwie to nie jestem żadnym ekspertem od jej twórczości.Ale skoro była w bibliotece to czemu mam nie wypożyczyć ?
Fabuła bardzo mi się podobała,otóż ktoś zabija mężczyzn,którzy krzywdzili swe rodziny.
Policja jest bezradna,mylą się tropy.A my czytelnicy,też nie bardzo wiemy kto jest zabójcą/zabójczynią ?
Ja przynajmniej nie potrafiłem zgadnąć.
Erica Spindler w swej książce poruszyła też wątki osobiste bohaterów.
Samotne wychowywanie dziecka,związek dwóch kobiet.Przemoc w rodzinnie.
Bardzo ciekawe reakcje kobiet,na śmierć domowych tyranów.
Przez pierwsze strony książki jakoś nie mogłem się przebić.
Ale potem było już lepiej.
I książkę oceniam bardzo wysoko,bo na to zasługuję.

PABLOPAN | 2012-01-11

Bardzo mi się podobała. Czyta się błyskawicznie i wciąga jak wir. Może i zwykłe czytadło, ale uważam, że książka godna polecenia.

Kasia | 2013-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Erica Spindler to popularna amerykańska autorka thrilerów romantycznych, w których intrygi kryminalne stoją wprawdzie na głównym planie, są one jednak doprawione mocnym akcentem miłosnych perypetii głównych bohaterów. Nakładem Wydawnictwa Mira/Harlequin ukazało się właśnie wznowienie jednej z jej powieści, „Ukarać zbrodnię”. Postanowiłam skorzystać z tej szansy i poznać twórczość pisarki, o której słyszałam wiele, ale nie miałam jeszcze okazji poznać osobiście.
Jest to opowieść o trzech siostrach – trojaczkach, napiętnowanych na całe życie trudnym dzieciństwem, będącym pasmem upokorzeń i bólu za sprawą despotycznego i sadystycznego ojca. Żadna z nich nie potrafi ułożyć sobie życia prywatnego. Rozwiedziona Melanie walczy z mężem o prawo do opieki nad kilkuletnim synkiem. Mia tkwi w małżeństwie z bogatym, ale cynicznym i brutalnym mężczyzną, który na dodatek nieustannie ją zdradza. Z kolei Ashley niegdy nie wyszła za mąż, nie potrafi bowiem nikomu zaufać.
Na pierwszy plan wysuwa...

tajus | 2013-10-19
Przeczytana: 04 lipca 2013

Erica Spindler to urodzona w 1957 roku amerykańska pisarka thrillerów i romansów. Miała zostać malarką, zdobyła nawet tytuł magistra sztuk pięknych na Uniwersytecie w Nowym Orleanie, ale jej kariera potoczyła się w zupełnie innym kierunku. Pisać zaczęła w 1982 roku, a skłoniła ją do tego przeczytana podczas walki z przeziębieniem książka. Dziś jest autorką i współautorką w sumie dwudziestu dwóch powieści (najnowsza z nich nosi tytuł "Justice for Sara") i laureatką takich nagród literackich, jak Kiss of Death Award, Listen Up Award oraz RITA Award.

Niewielkie miasteczko Charlotte w Karolinie Północnej. Z każdym kolejnym dniem miejscowa policja utwierdza się w przekonaniu, iż grasuje tutaj seryjny morderca. Po kilku, wydawać by się mogło, przypadkowych zgonach równie przypadkowych mężczyzn porucznik Melanie May odkrywa, że ich śmierć została dokładnie zaplanowana przez pewną osobę. Ale kim ta osoba jest? Kiedy na jaw wychodzą brudne fakty z życia każdej z ofiar, które, wygląda na...

Amarisa | 2013-04-12
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Melanie May jest samotną matką wychowującą czteroletniego chłopczyka o imieniu Casey. Mieszkają w Whistlestop na obrzeżach Charlotte, gdzie od trzech lat pracuje w miejskiej policji. Obecna praca nie była jej szczytem marzeń. Zawsze pragnęła pracować dla ważniejszych organów śledczych, jak chociażby dla FBI. Niestety jej karierę zaprzepaścił jej były mąż Stan. Zdawałoby się, że już na zawsze będzie zmuszona odbierać telefony od mieszkańców Whistleshop skarżących się na hałas u sąsiadów, bądź też ściągać kotki z drzew. Na domiar złego jej ex zamierza wytoczyć byłej żonie sprawę o odebranie jej praw do opieki nad ich synkiem.
Nadchodzi jednak dzień, kiedy zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Zamordowana została córka wpływowego człowieka z Charlotte. Na miejsce zostają ściągnięci agenci FBI oraz Connor Parks, profiler, specjalista od ustalania psychologicznego profilu przestępcy. W końcu Melanie ma okazję wziąć udział w prawdziwym śledztwie.
Porucznik May zauważa jednak jeszcze jedne...

Jadźka | 2013-07-22
Przeczytana: 20 maja 2013

Do tej pory nie spotkałam się z twórczością Erici Spindler, jednak jej nazwisko było mi znane. Dzięki książkom Alex Kavy czy też Tess Gerritsen, zdołałam przekonać się również do jej powieści. Na pierwszy rzut poszedł tytuł „Ukarać zbrodnię”, który jakiś czas temu ukazał się na polskim rynku. Muszę przyznać, że jestem usatysfakcjonowana fabułą, i chociaż pojawiły się elementy, które w pewien sposób rozczarowują, całość wygląda niezwykle efektownie. Jeśli więc jesteś fanem thrillerów i dobrego kryminału – czas na poznanie pióra pani Spindler.

Na pozór spokojne miasteczko. Zmienia się to pod wpływem serii morderstw, jakie mają w nim miejsce. Policjantka Melanie May dostrzega w nich wspólny mianownik: zamordowani mężczyźni w przeszłości znęcali się nad kobietami, unikając przy tym kary. Kobieta rozpoczyna własne śledztwo, które doprowadza ją do ważnych faktów. Nic nie jest jednak łatwe, gdyż ktoś celowo próbuje zmylić jej trop. W końcu całe śledztwo przeradza się w niebezpieczną...