Psychologia w medycynie. Wspomaga współpracę z pacjentem i proces leczenia.

Tłumaczenie: Monika Gajdzińska
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Psychology of Medicine and Surgery. A Guide for Psychologists, Counsellors, Nurses and Doctors
83-89120-04-6
zdrowie, medycyna
Justyna

Dzięki doświadczeniom w pracy medycznej Peter Salmon uzmysławia nam wpływ przekonań, emocji i zachowań jednostki (zarówno pacjenta, jak i pracującego z nim profesjonalisty) na proces diagnozy i leczenia oraz pojawiające się w jego trakcie trudności. Jego książka jest przeznaczona dla klinicystów różnych specjalności, pragnących dowiedzieć się, skąd się biorą emocje i zachowania ludzi, w czym może pomóc psychologia i jak ją przenieść na grunt medycyny. Jest to lektura dla osób chcących ulepszyć opiekę nad pacjentami dzięki zrozumieniu psychologicznych reguł, idei i koncepcji. Jest przewodnikiem dla wszystkich tych (lekarzy, pielęgniarek, psychologów klinicznych), którzy rozumieją znaczenie czynników psychologicznych w swojej pracy.

jeloneczka | 2014-02-27
eLJot | 2014-02-17