Zwierciadło zbrodni

Amber
1995-01-01
1995-01-01
83-7082-878-7

Wersja papierowa. Ależ to była niesamowita przygoda!
Koontz jakiego polubiłem za powieść ,,Szepty" znowu do mnie powrócił, tylko tym razem w ,, Niezniszczalnym" więc dałem dychę w ocenie ale dla takich perełek niema skali!

Jak myślałem co napisać o tej książce to nasuwała mi się natrętnie jedna myśl - MAJSTERSZTYK!
Ogólnie lubię tego autora ale jak każdy kto pisze i wydaje mnóstwo książek, przeplata lepsze pozycje z gorszymi.
Szepty były dla mnie wybitne ale przeczytałem kilka książek Koontza które były słabe i nudne jak flaki z olejem, hmm długo nie sięgałem po tego autora ale jak już to zrobiłem to był 🔥🔥🔥!!! Niezniszczalny pochłonął mnie na maksa już od pierwszych stron, to był bardzo trafiony wybór i jeszcze jedną książkę Koontza mam na półce ale będzie musiała dłuższą chwilę poczekać na swoją kolej.
Cóż, takich książek jak ta życzyłbym sobie jak najwięcej, poprostu petarda!
Polecam 👏👏👏

Wersja papierowa. Ależ to była niesamowita przygoda!

Ogólnie lubię tego autora ale jak każdy kto pisze i...

Bardzo udany thriller w wykonaniu Koontza. Byłam aż zdziwiona z jaką płynnością autor rozpoczął książkę. Od samego początku dużo się dzieje, nie ma przesady i zbytniego sentymentalizmu. Zakończenie również nie zepsuło dobrego wrażenia jak to bywało w większości jego tytułów. Oczywiście znając inne powieści autora można się łatwo domyślić finału zdarzeń, ale tym razem wszystko idealnie się ze sobą spasowało. Były momenty przesadnego idealizowania głównych bohaterów, ale przez to, że całkiem ich polubiłam, to kompletnie mnie to nie drażniło. Najważniejsze, że tym razem świetny pomysł na fabułę nie został zaprzepaszczony. Otrzymujemy solidny thriller z elementami science-fiction i może na początku czuć lekką nutę grozy. Całość prezentuje się ciekawie i liczę, że utrzymam tę dobrą passę z tytułami autora.

Może i początek nie obiecywał za wiele, to dalszy ciąg zdarzeń, udowadnia jak wielkim talentem literackim dysponuje Dean Koontz. Świetna książka i zaskakujące zakończenie.

Marty Stillwater  jest pisarzem, ma idealne życie i idealną rodzinę. Wszystko układa się wspaniale, dopóki jego domu nie nachodzi uzbrojony napastnik, który wygląda jak odbicie lustrzane głównego bohatera i twierdzi, że Marty ukradł jego rodzinę i karierę.Jest to niestety jedna z tych książek, do których podchodzę z ogromnymi oczekiwaniami, a kończy się na tym, że koniec końców zmuszam się do czytania.
Muszę przyznać, że "Niezniszczalny", mimo naprawdę interesującej fabuły, nieźle mnie wynudził. Akcja bardzo długo się rozwijała, a akapity przedstawiające punkt widzenia mordercy były w moim odczuciu rozwleczone i nudne, okropnie nie chciało mi się tego czytać. Jestem zaskoczona, bo styl pisania Koontza uwielbiam i zawsze jego książki trafiały w mój gust. Mam nadzieję, że to jednorazowy przypadek i już żadna jego książka mnie tak nie zawiedzie ;)

Kwintesencja Koontza.
Czysta forma rozrywki.
Akcja gna do przodu, nie mamy pojęcia o co chodzi, ani w czym rzecz.
Pędzi.
Powoli łączymy wątki, ale nie to jest najważniejsze.
Galopuje.
Świetnie zbudowany klimat, atmosfera i postaci.
Mknie.
Zbliżamy się do rozwiązania, wiemy, że będą fajerwerki i...
Wszystko to jest.
Naprawdę fajna rozrywka na popołudnia, bez wielkich wyzwań intelektualnych, ale szybkie czytadło. Jedno z najlepszych Koontza jak mniemam.

Kwintesencja Koontza.
Czysta forma rozrywki.
Akcja gna do przodu, nie mamy pojęcia o co chodzi, ani w czym rzecz.
Pędzi.
Powoli łączymy wątki, ale nie to jest najważniejsze.
Galopuje.
Świetnie zbudowany klimat, atmosfera i postaci.
Mknie.
Zbliżamy się do rozwiązania, wiemy, że będą fajerwerki i...
Wszystko to jest.
Naprawdę fajna rozrywka na popołudnia, bez wielkich wyzwań...

Dobra książka, szybka akcja, posta nie zobowiązująca fabuła, dobrze się czyta. Osobom preferującym bardziej złożone historie może się nie spodobać, bo nie zawsze jest tu konsekwencja, bohaterowie nie zawsze działają sensownie, a i jest tu trochę odtwórczości względem innych książek autora.

Nie mniej fani Koontza i prostej nastawionej na akcję literatury mogą spokojnie sięgnąć. Ma wszystko to co w tych książkach lubimy.

Pewnego dnia we własnym domu spotykasz człowieka, który wygląda identycznie jak Ty... Tajemniczy osobnik oświadcza Ci, że... ukradłeś mu życie... Potem rozpoczyna się walka z czasem, w którym chodzi nie tylko o Twoje życie, lecz także Twojej rodziny. Jakby tego było mało Twoje lustrzane odbicie wydaje się... niezniszczalne. Co robić? Jak z nim walczyć? Jak bardzo niebezpieczny jest ten przybysz znikąd? Czy to w ogóle jest człowiek, a jeśli nie to... kto? Skąd się wziął? I czemu wygląda dokładnie tak, jak Ty? Właśnie taka sytuacja przytrafiła się znanemu pisarzowi kryminałów Marty'emu Stillwaterowi. Zwykłemu człowiekowi prowadzącemu normalne, spokojne i szczęśliwe życie. Na jego miejscu mógł jednak być każdy z nas... Jak można się domyślić, to nie wszystko, tu dzieje się o wiele więcej. Akcja jest bardzo dynamiczna, krótkie rozdziały sprawiają, że powieść czyta się jeszcze szybciej, jest również podział na części. Kapitalny pomysł, znakomita realizacja. Niby wyraźny podział na dobro i zło, lecz... nie wszystko jest do końca takie proste... Autor zmusza do refleksji nad pewnymi kwestiami... Książka ta to thriller psychologiczny z elementami science-fiction i grozy. Psychika postaci ukazana w sposób niesamowity, bardzo dobry i wiarygodny. Narracja z kilku perspektyw. Czasem zbyt duże zbiegi okoliczności, czasem trochę przewidywalna, ale... naprawdę wspaniała! Trzyma w napięciu, nie pozwala się oderwać, zmusza do refleksji, pozwala utożsamić się z bohaterami i wyrobić sobie własne zdanie :) Koontz pokazuje pewną możliwą wersję przyszłości... Tego, co może się stać, jeśli rozwój technologii nie będzie kontrolowany, a do władzy dojdą nieodpowiedni ludzie. I te opisy, które są bardzo ciekawe i absolutnie niebanalne, bogate słownictwo i świetnie skonstruowane porównania i metafory :) Warto przeczytać! Polecam! Jestem pod wrażeniem!

Długo jesteśmy wprowadzani w wątek, ale koniec końców wszystko jest dobre. Fabuła od razu zaciekawia, szybko się czyta.
Jest to na prawdę fenomenem tego pisarza, że opowieść zawsze wciąga i czyta się do końca.
Nie jest to arcydzieło, ale w wolnej chwili warto po tą książkę sięgnąć. Na pewno nie będzie to zmarnowany czas.

szybka wartka akcja,zakończenie trochę jednak mnie osobiście rozczarowało

szybka wartka akcja,zakończenie trochę jednak mnie osobiście rozczarowało