Między nami niebotyczne góry

Wydawnictwo: Czytelnik
góry
dona

"Między nami niebotyczne góry..." - najnowsza powieść Ewy Ostrowskiej - to rzecz o egoizmie, niewyrozumiałości, nieustępliwości i braku dobrej woli jako przyczynach bankructwa związku dwojga młodych ludzi, którzy pobrali się z wielkiej miłości. Pisarka ciekawie rysuje psychologiczne sylwetki bohaterów i tworzy klimat prawdziwego dramatu o rozpadzie i klęsce uczucia. Ewa Ostrowska jest autorką bardzo poczytną. Popularność zyskała opowiadaniami "Tort urodzinowy" (1965) i powieściami: "Pierwszy dzień tygodnia" (1966), "Nim jabłoń zdziczeje" ("Czytelnik" - 1968), "Ptaki na niebie" (1968) i "Gdzie winą jest dużą" ("Czytelnik" - 1970).

książek: 1943
Luna | 2011-11-15
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 15 listopada 2011

Trudna i smutna opowieść o zanikającym porozumieniu między ludźmi, oddalaniu się od siebie ludzi, którzy się kiedyś kochali. A teraz z dnia na dzień stają się sobie obcy. Zbyt zapracowani i skoncentrowani na własnym postrzeganiu świata, by zrozumieć siebie nawzajem.
Przez utwór przewija się wiersz "Dwoje ludzieńków" Leśmiana niczym jakiś refren, mantra, czy też bardziej motto powieści.

ruda | 2012-01-21

rewelacyjny opis relacji panujących w większości rodzin, przygnębiający ale bardzo rzeczywisty

kira | 2016-06-13
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane