Cuda i dziwki

Wydawnictwo: GiG
Switch Bitch
83-85085-11-4
piotrex

Opowiadania drukowane w "Playboyu". Fragment: "Stanął jak wryty. Spojrzenie zrobiło mu się szkliste i zakołysał się na nogach, jakby trzaśnięto go w głowę młotkiem. Nagle zaczął dziwnie parskać i chrząkać, co przypominało odgłosy świni węszącej w korycie. I wówczas bez najmniejszej zapowiedzi rzucił się na dziewczynę. Zdarł z niej biały fartuch, sukienkę i bieliznę. No a potem rozpętało się...

Opowiadania drukowane w "Playboyu".
Fragment:
"Stanął jak wryty. Spojrzenie zrobiło mu się szkliste i zakołysał się na nogach, jakby trzaśnięto go w głowę młotkiem. Nagle zaczął dziwnie parskać i chrząkać, co przypominało odgłosy świni węszącej w korycie. I wówczas bez najmniejszej zapowiedzi rzucił się na dziewczynę. Zdarł z niej biały fartuch, sukienkę i bieliznę. No a potem rozpętało się piekło."

Jale | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Cztery nowelki składające się na książkę to tak naprawdę ordynarne shorty pisane pod puentę, nieprzytomnie jednak rozdęte do formatu sporych opowiadań. W efekcie przez 3/4 objętości zanudzają miałką, niezbyt oryginalną, utopioną w obyczajowości treścią, by na ostatniej jednej-dwóch stronach błysnąć umiarkowanie dowcipnym zakończeniem. Z tego wszystkiego ewentualnie broni się jeszcze ostatni tekst, ale również trudno go uznać za coś wybitnego. I nie, samego seksu wbrew okładce jest tu niedużo, a spodziewanego humoru wręcz wcale.

majkey | 2012-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2012

Całkiem niezła książka, zaskakująca pod względem tematu, ale mnie mimo wszystko trochę zawiodła. Tylko jedno z opowiadań było naprawdę poruszające.

Kaczor38 | 2013-10-04

Lekkie w czytaniu, krótkie opowiadania z dramatyczno - komediowymi zwrotami akcji.

Lena | 2015-10-01
pralka | 2015-02-16