Historia powszechna i dzieje zbawienia

Wydawnictwo: Antyk
historyczna

Angielski tekst tej przełożonej przez dr H. Kestinga i na nowo przejrzanej przez autora książki ukazał się w 1949 r. w wydawnictwie Chicago University pod tytułem Meaning in History. Właściwym celem tej historycznej prezentacji naszego historycznego myślenia jest próba znalezienia odpowiedzi na postawione przed dziesięcioma laty pytanie: Czy bycie i sens historii określa się w ogóle na podstawie niej samej, a jeśli nie to wychodząc od czego? W końcu wykazanie teologicznego sensu naszego historiozoficznego myślenia wykracza poza wszelkie myślenie czysto historyczne.

Jod | 2012-02-04
Na półkach: Filozofia, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2012

Ciekawa tematyka, napisana przystępnym językiem. Z pewnymi uwagami można się nie zgadzać, ale jest to całkiem dobre ujęcie różnych koncepcjo teologii i filozofii dziejów.

oliwa | 2014-09-12
Andrzej | 2012-11-26