Bitwa o Anglię

978-83-7626-926-9
Bitwa, Anglia, Wojna
historyczna
Pistacia

Autor opisuje kluczowe momenty walki o przetrwanie Wielkiej Brytanii, począwszy od szokującej klęski i ewakuacji z Dunkierki (na przełomie maja i czerwca 1940 roku), do uzyskania przez Fighter Command przewagi nad Luftwaffe w połowie września tego roku. Obok opisu chronologicznego szeroka gama paneli i tabel dostarcza bogactwa szczegółowych informacji dotyczących aspektów bitwy, tak zróżnicowanych jak radar i obrona przeciwlotnicza, paliwa wysokooktanowe i "wytwórnie cienie", Women's Auxiliary Air Force i wkład włożony w "Bitwę o Anglię" przez polskie i czechosłowackie dywizjony myśliwskie oraz bombowe.

Jacek | 2010-12-31

Książka dla entuzjastów. Opis (dość monotonny) działań obu stron, dzień po dniu, godzina po godzinie. Ilości samolotów, kierunki działań, straty i zyski. Te wszystkie informacje przemieszane "wklejkami" z różnymi ciekawostkami, opiniami uczestników działań, rozszerzonymi informacjami. Wklejki te, w zasadzie, "przeszkadzały" mi w czytaniu, odrywałem się od właściwego tekstu a potem miałem czasem problem z przywróceniem toku myśli ale informacje interesujące, więc sądzę, że było warto. Najbardziej denerwującą mnie rzeczą była niedbała korekta tekstu. Znalazłem w niej mnóstwo banalnych błędów, literówek, powtórzeń, dwa razy zgubiono koniec rozdziału (str. np. 95 przedzielono wyraz w ostatniej linijce, na następnych 2 stronach "wklejka" a dalej już nowy rozdział.), do usunięcia przez korektora, widocznych przy zwykłym czytaniu. Firma Księgarska Jacek Olejesiuk - wydawca - umieszcza na rynku wiele wspaniałych książek, ale w pośpiechu robi to niedbale.

Andrzej Lewicki | 2015-08-03
Przeczytana: 2014 rok

książka bardziej do oglądania, niż do czytania. nic w niej odkrywczego, ale jeśli ktoś chce poznać temat to jest idealna pozycja.

Tomek G | 2014-02-22
Szmajdziul | 2013-06-26