Wszystkiemu do widzenia !

Tłumaczenie: Tomasz Wyżyński
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Good-Bye to All That
83-05-12917-9
Piotr

Słynna obrazoburcza autobiografia Roberta Gravesa

robur | 2012-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2012

W tej autobiograficznej książce Graves opisuje swoją młodość, na którą złożyły się głównie okres edukacji, udział w I wojnie światowej na froncie zachodnim oraz kilka lat powojennych, spędzonych przez pisarza w Oxfordzie i Kairze.
Bardzo ciekawe są wspomnienia frontowe autora, pozbawione wojennego patosu. Uderza bezsens wojny oraz jej realizm.
Wydawca reklamuje autobiografię jako "policzek wymierzony konwenansom i jeden z najuczciwszych, najmniej upiększonych autoportretów w literaturze." W pełni zgadzam się z tą opinią.
A czy obrazoburcza? Zapewne w 1929 roku (data wydania) taką była. Teraz to tylko (albo aż) dobrze napisana, bardzo ciekawa autobiografia.

mariola | 2016-10-03
komixx | 2014-06-08
ewa_o | 2013-09-26
Przeczytana: 26 września 2013
Najdroższe książki świata

Stanley Gibbons, firma specjalizująca się w numizmatyce i filatelistyce, ale także wszelkich artykułach kolekcjonerskich, opublikowała zestawienie najcenniejszych obecnie książek literatury współczesnej. Na liście znajduje się 30 klasyków, znanych z wielu ekranizacji i mających status kultowych.