Air Force One zaginął

Seria: Unaco
Wydawnictwo: GiG
Air Force One is Down
piotrex

Z okładki: "Air Force One zaginął" powstał na podstawie drugiej noweli filmowej z cyklu, który napisałem w 1977 roku. Pierwszą nowelę przeniesioną na ekran, "Wieżę zakładników", spisał John Denis, co bardzo mi odpowiadało, ponieważ kończyłem właśnie "Athabaskę" i nie mogłem wywiązać się z terminu narzuconego przez wydawcę. Widząc, jak znakomicie sobie poradził, uznałem, że powienien spisać...

Z okładki:
"Air Force One zaginął" powstał na podstawie drugiej noweli filmowej z cyklu, który napisałem w 1977 roku. Pierwszą nowelę przeniesioną na ekran, "Wieżę zakładników", spisał John Denis, co bardzo mi odpowiadało, ponieważ kończyłem właśnie "Athabaskę" i nie mogłem wywiązać się z terminu narzuconego przez wydawcę. Widząc, jak znakomicie sobie poradził, uznałem, że powienien spisać również "Air Force One zaginął". Nie zmienia się przecież zwycięskiej ekipy...
Alistair MacLean

źródło opisu: GiG, 1990

źródło okładki: zdjęie autorskie

Edyta | 2018-09-28
Przeczytana: 27 września 2018

Swego czasu zaczytywałam się książkami MacLeana, więc teraz sięgnęłam po „Air Force One zaginął” z sentymentu. Zresztą zawsze lubiłam szybką akcję.
Z więzienia ucieka przestępca o dość znanej renomie. W planach ma uprowadzenie prezydenckiego samolotu z ważnymi osobistościami na pokładzie. Akcja umieszczona jest w czasach Zimnej Wojny, więc w całą historię zamieszane jest KGB. W powieści pojawiają się przystojni agenci, piękna agentka, wyrachowani bandyci i arabscy szejkowie i diamenty.
Chciałam wartkiej akcji i miałam ją. Ale po wszystkim miałam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony książkę czyta się bardzo dobrze. Jednak miałam wrażenie, że cała historia została poprowadzona po łebkach. Bohaterowie zostali ledwo naszkicowani, tak naprawdę nie wiemy o nich nic. Wszystko rozegrało się trochę jakby bez ładu i składu. Byle tylko doprowadzić do happy endu. I jeszcze to dziwne zakończenie.
Zdecydowanie jest to powieść sensacyjna. Dedykowana dla osób, które lubią powieści o...

fik | 2018-01-21
Przeczytana: 19 stycznia 2018

Co można powiedzieć o tej lekturze
-pomysł bardzo dobry
-potencjał niesamowity
-akcja non stop
-czyta się fajnie
No to daje nam dychę ale, no właśnie ale
-pomysł dobry nie do końca wykorzystany ( wszystko jak w bajce się udaje)
- potencjał niesamowity lecz bohaterowie bez uczuć, bez twarzy tacy bez płciowi
- akcja non stop ale bez dramaturgi , autor zaczyna ją by za chwilę skończyć
- czyta się fajnie ale nie trzeba myśleć
Czyli ogólnie daje nam to przeciętną książkę a szkoda

Książka napisana na podstawie notatek MacLeana przez Johna Denisa.
Kolejna z serii o UNACO.

Przyjemna lektura, wciągająca, choć brakowało mi drugiego dna w zakończeniu.

Roman Dłużniewski | 2016-12-16

Przeciętna, żeby nie powiedzieć słaba, powieść MacLeana. Ograny temat, schemat za schematem i przemądrzały dzieciak. Do zapomnienia.

Nitager | 2016-10-31

Akcja poprawnie skonstruowana, intryga może trochę wydumana, ale da się przełknąć, bohaterowie przejrzyście nakreślenie. Ale czegoś brakuje. Myślę, że nastrój trochę autorowi nie wyszedł. No i trochę irytował mnie ten przemądrzały dzieciak.
Treść nie zapadła mi tak bardzo w pamięć - widocznie nie była warta zapamiętania. Cóż, czytałem już lepsze powieści tegoż autora, bardziej trzymające w napięciu, o znacznie lepiej wykreowanym nastroju. W sumie - przeciętna powieść sensacyjna, przyzwoicie napisana. Można przeczytać w wolnej chwili, na pewno czytelnik się nią nie zmęczy.

Ania | 2016-10-19
Przeczytana: 05 maja 2016

Na początku dobrze żarło, ale potem znowu, akcja zaczęła się rozciągać. Dla mnie brak płynnej akcji to najbardziej istotny element każdej powieści. Wraz z każdą kolejną stroną czułam się coraz bardziej niezainteresowana tematem.

Domeru | 2016-06-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Ciekawie wymyślone, poprawnie napisane, sprawnie opowiedziane. Fajne, sensacyjne czytadełko.

Michał Maliszewski | 2012-09-11
Przeczytana: 1987 rok

fajne czytadło sensacyjne

jw23 | 2012-02-25
Przeczytana: czerwiec 2003

Bez zbędnych opisów, akcja toczy się szybko. Autor należy do czołówki pisarzy tego gatunku.