Malowany pocałunek

The Painted Kiss
83-247-0109-5
Klimt, Wiedeń,
Mała_Mi

Dzieje fascynującego związku Gustava Klimta z kobietą, której imię wyszeptał na łożu śmierci. Wiedeń 1886 roku, miasto eleganckich kawiarni, wspaniałych artystów i pięknych kobiet. Dwunastoletnia Emilie Floege poznaje kontrowersyjnego libertyna, malarza Gustava Klimta, którego jej ojciec zatrudnił jako nauczyciela rysunku. Malarz wprowadza dorastającą dziewczynę w świat bohemy- artystów,...

Wiedeń 1886 roku, miasto eleganckich kawiarni, wspaniałych artystów i pięknych kobiet. Dwunastoletnia Emilie Floege poznaje kontrowersyjnego libertyna, malarza Gustava Klimta, którego jej ojciec zatrudnił jako nauczyciela rysunku. Malarz wprowadza dorastającą dziewczynę w świat bohemy- artystów, modelek, mecenasów sztuki.

Bunia | 2011-09-26
Przeczytana: wrzesień 2011

Prawdę mówiąc troszeczkę mnie nudziła,chociaż sama opowieść ma cudowny klimat. Nie jest to też typowa historia miłosna z happy endem. Gustav i Emilie byli dla siebie bardziej przyjaciółmi, ale między nimi była taka dziwna chemia, która sprawia, że za wszelką cenę chcemy się dowiedzieć, czy w końcu będą razem. Myślałam, że jest to książka głównie o twórczości Gustava Klimta i znalazłam tam parę ciekawych informacji o jego obrazach, ale nie wiem, czy były prawdziwe, bo powieść jest fabularna. Ale bohaterowie są prawdziwi. I tłumy kochanek artysty też.

Schatz | 2011-07-31

Ujmująca historia artystycznej fascynacji, miłości, wzajemnych inspiracji, podziwu. Historia, opowiadana przez kobietę, toczy się na wielu płaszczyznach, w różnych światach- świecie sztuki, świecie konwenansów, świecie artystów, a wreszcie świecie kobiety odkrywającej swoje ja, swoje marzenia, swoją teraźniejszość i przyszłość.

edi-bk | 2013-06-18
Przeczytana: 2009 rok

Od tej książki zaczęła się moja miłość do Gustawa Klimta. I chociaż nie jest to biografia w dosłownym znaczeniu tego słowa to i tak z ciekawością się ją czyta.

Paulina | 2011-11-28

Lubię tego artystę i dlatego przeczytałam książkę ;) a książka całkiem ciekawa i fajnie napisana ;) miłośnicy jego talentu powinni być zadowoleni ;)

Natalia | 2015-02-04
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Nie jest najgorsza ale też niewiele wnosi. Jest jakaś taka nijaka, bez polotu.

EmiliaNowak | 2013-09-13

uwielbiam! tak samo jak twórczość Klimta!

paxik | 2012-11-15

ciekawa, nie tylko dla fanów Klimta

magal | 2012-12-12

Jestem zakochana w tej książce.

xexaa | 2016-09-15
Cathialine | 2016-06-23