Czarnoksiężnicy Majipooru

Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Cykl: Kroniki Majipooru (tom 4)
Wydawnictwo: Solaris
Sorcerers of Majipoor
Moriana

Wieloletni władca Majipooru, który zapewnił swoim poddanym niebywały dobrobyt, spoczywa na łożu śmierci. Zanim jednak tron obejmie Lord Confalume, musi zostać wyznaczony również jego następca. Niemal pewnym kandydatem jest książę Prestimion, gdyż Korsibarowi, jako synowi Confalume'a, tradycja zakazuje dziedziczenia władzy po ojcu. Korsibar postanawia zburzyć panujący porządek, używając w tym celu magii. Wybucha krwawa wojna domowa.

źródło opisu: Wydawnictwo Solaris, 2009

źródło okładki: www.wydawnictwosolaris.pl

Lil | 2010-10-30
Przeczytana: sierpień 2010

Jestem wielką fanką trylogii Valentine'a i trochę się obawiałam "Czarnoksiężników...". Nie bez racji. Dość długo trwało nim polubiłam nowych bohaterów (tak właściwie to nawet trudno powiedzieć, że ich polubiłam; przyzwyczaiłam się do nich raczej). Historia jest w sumie podobna jak ta przedstawiona w "Zamku Lorda Valentine'a" - walka o odzyskanie tronu z najwierniejszymi przyjaciółmi u boku, za to liczba szczęśliwych zbiegów okoliczności i magicznych artefaktów mocno trąci życzeniowością. Miło było znaleźć się znów na Majipoorze, ale zaangażowana w przygody bohaterów nie byłam praktycznie w żadnym momencie. Chociaż "Lorda Prestimiona" pewnie i tak przeczytam. :)

Michał_Rozkrut | 2016-11-06
Piiiii | 2016-08-05