Mała książka o przemocy

Valdboken
tabu, przemoc, poradnik
Inne
Polaris

Jest tylko jedna osoba, która ma odwagę napisać książkę dla dzieci o przemocy! Podobnie jak w swoich poprzednich książkach Pernilla Stalfelt z wielkim sukcesem stawia pytania, wyjaśnia i dyskutuje na temat przemocy i agresji. Autorka pokazuje, że przemoc to nie tylko szarpanie koleżanki za włosy, bicie, ale także obrzucanie kolegi wyzwiskami, krzyk czy dotyk intymnych części ciała.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Evik | 2013-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Mała książka o przemocy. Przeznaczona dla dzieci od 4 do 7 lat. "Pięknie" zilustrowana. Wśród ilustracji można znaleźć:
- Wikinga przecinającego komuś głowę toporem
- mężczyznę duszącego kobietę
- kobietę, która uderza mężczyznę patelnią po głowie
- człowieka ze strzałą w oku (jedna z ilustracji na okładce)
- osobę, która "dostała w gębę" (cytat)
- babcię, która wózkiem-balkonikiem próbuje rozjechać kotka

Z niniejszej publikacji dowiedziałam się, że sama również stosuję przemoc. Czynię to zabijając komara, czy gdy denerwuję się, jak nie mogę otworzyć słoika z dżemem. Chociaż podobno w tym wypadku przemoc jest uzasadniona.

A-- | 2011-05-03
Na półkach: Przeczytane, Hall of shame

Kolejna pseudo-wychowawczo-euro-pedagogika specjalistki ze Szwecji. Omijać szerokim łukiem....

zaniii | 2012-04-23

Książka, której nigdy nie dałabym swojemu dziecko. Czytając ją miałam wrażenie, że to jakiś żart i celowo jest napisana w sposób humorystyczny, oczywiście biorąc pod uwagę, iż jest kierowana do ludzi dorosłych. Jednak trzeba zaznaczyć ze ta książka jest napisana dla najmłodszych czytelników, co mnie zniesmaczyło, gdyż czasami odnosiłam wrażenie iż treść zachęca do przemocy a nie próbuje zapobiec jej. Ilustracje są przerażające, w niektórych momentach wręcz ohydne i przesadzone.

AnetaiPaweł | 2014-01-31

Inaczej wyobrażałam sobie tą książkę.

Zaczytana27 | 2016-09-11
Aiko157 | 2015-11-15