Końcówki. Henryk Bereza mówi

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura Non Fiction". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ha!art
978-83-61407-15-7
wywiad-rzeka,
literatura faktu
Medullita

Henryk Bereza (rocznik 1926) jest nie tylko jednym z najbardziej znanych krytyków literackich. Towarzyszy polskiej prozie i poezji od ponad 50 lat, nie tylko czytając, ale także obracając się wśród kolejnych pokoleń pisarzy, w tym takich postaci jak Jarosław Iwaszkiewicz czy Julian Stryjkowski, z którymi pracował w „Twórczości” oraz Marek Hłasko, z którym był blisko związany. Pomysł, aby właśnie z Berezą przeprowadzić wywiad-rzekę, w której opowie o swojej drodze życiowej, wydaje się znakomity i świetnie, że wreszcie został zrealizowany w postaci książki „Końcówki. Henryk Bereza mówi” autorstwa Adama Wiedemanna i Piotra Czerniawskiego.

Kamasz | 2016-11-14
Przeczytana: 15 listopada 2016