Córka żołnierza nie płacze

Tłumaczenie: Katarzyna Bieńkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kalejdoskop". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
A Soldier's Daughter Never Cries
978-83-7495-174-6
rodzina, rodzeństwo, życie
inga

Wzruszająca, przenikliwa historia rodzinna inspirowana wspomnieniami z dzieciństwa autorki spędzonego w Paryżu. Jednym z ważniejszych wątków jest relacja między rodzeństwem: adoptowanym, nieśmiałym i zamkniętym w sobie chłopcem a inteligentną i złośliwą dziewczynką rozpuszczoną przez nianię. Ta powieść to próba zachowania dzieciństwa, zatrzymania raz szczęśliwych, a raz przykrych, ale prawdziwych chwil. Jest analizą skomplikowanych, zmiennych wzajemnych relacji między rodzeństwem i rodzicami.

Camo_99 | 2011-08-01
Przeczytana: 01 czerwca 2011

Beznadziejna! Bohaterka tylko piła (nie liczcie na to, że była wtedy śmieszna). Miała też romans z 15 lat starszym facetem, a tytułowy żołnierz-ojciec był 20 lat wcześniej przed opisanymi wydarzeniami na wojnie. Opisując swoje dzieciństwo (trzeba przyznać, że na początku była mowa o tym, że niektóre wydarzenia zostały wymyślone) autorka miała chyba jakieś urojenia. Innym razem miała zrobić coś strasznego: sfałszowała podpis ojca. Ludzie darujcie! To nie jest takie znowu straszne. Przy tym trudno mi nie wspomnieć, że to wydarzenie zajęło pół książki i bała się wyrzucenia ze szkoły i wypominano jej to do końca życia.

eschtin | 2012-01-30
Przeczytana: czerwiec 2011

Dostałam tę książkę w prezencie i stwierdziłam jednogłośnie ze swoim leniwym alter ego, że szkoda byłoby jej nie przeczytać. Na początku oceniłam ją jako niewymownie nudną i niczego interesującego z sobą nie przekazującą, ale miałam nadzieję, że wkrótce zmienię swoje zdanie. Niestety, nie byłam w stanie dokończyć lektury, a naprawdę rzadko mi się to zdarza. Po połowie książki, nie tyle poirytowana, co zmęczona, odłożyłam ją na półkę. Dla mnie sprawiała wrażenie pisanej na siłę jako ambitne dzieło z przekazem, ale ja nie dopatrzyłam się w niej niczego wciągającego, a wręcz przeciwnie.

Pucka69 | 2012-02-08
Przeczytana: 24 czerwca 2012

Bardzo dobra, szczerze polecam. Trochę krótka ...

neykia | 2012-03-02

Dobrze się czyta, ogólnie może być.

Karinka | 2011-08-07
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: sierpień 2011

Książka lekka i przyjemna. Polecam dla odprężenia.

Walentynka86 | 2011-09-05

Ładna. Ciekawa. Można się wzruszyć :)

Izuo | 2015-12-27
hawwapik | 2015-11-02