Tajna wojna Churchilla

Wydawnictwo: Wołoszański
historyczna

Rozsypują się tajemnice, otwierają sie drzwi sejfów archiwów państwowych i prywatnych, które przez dziesięciolecia strzegły tajemnic XX wieku. Dopiero teraz, po ponad pół wieku od dramatycznych wydarzeń zmieniających świat, można podjąć fascynującą próbę odtworzenia prawdy. Książka jest opowieścią o mechanizmach władzy, w których prowokacja, szantaż, wykorzystywanie ludzkich słabości, a nade wszystko wiara w słuszność misji dają zwycięstwo.

Michał | 2014-05-21
Przeczytana: 20 maja 2014

"Tajna Wojna Churchilla" to kolejna z bardzo dobrych książek Bogusława Wołoszańskiego, jaką przeczytałem. Podobnie jak poprzednie i ta ma podstawową zaletę - porusza kwestie historyczne w sposób przyswajalny nawet dla osób niezbyt zainteresowanych przeszłością i nauką historii. Wielkim plusem wszystkich pozycji pana Wołoszańskiego są próby odtworzenia konwersacji toczonych na wysokim szczeblu. Poza tym dla bardziej wymagającego czytelnika, w lekturze znajduje się wiele przypisów biograficznych bądź technicznych przybliżających sylwetki postaci, dane pojazdów, samolotów, statków, a także opisy najważniejszych miejsc, w których toczy się opisywana sytuacja.
Sama książka porusza niezwykle ciekawe tematy, jakich raczej nie uczą w szkołach. Myślę, że gdyby zdecydowano się na uzupełnione wznowienie, to publikacja rozeszłaby się niczym ciepłe bułeczki. Oczywiście jeszcze przez długi czas część archiwów Wielkiej Brytanii (i nie tylko) dotyczących WŚII nie zostanie odtajnionych, a spora...

Colette | 2014-02-02
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 02 lutego 2014

Uwielbiam wszystkie książki, których tematyka koncentruje się wokół II Wojny Światowej :) Jestem wielbicielką Wołoszańskiego i jego sensacji, Tajna Wojna Churchilla mnie nie zawiodła:)

Marcin | 2015-02-15
Na półkach: 2015, Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 15 lutego 2015

Kulisy walki politycznej Churchilla z opozycją wewnątrz kraju oraz z Hitlerem i jego poplecznikami, której celem było zniszczenie III Rzeszy. Churchill wygrał z nimi wszystkimi. Przegrał tylko ze Stalinem oddając mu Europę Środkowo-Wschodnią.

żabot | 2013-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Dobrze się czyta (w moim przypadku tutaj - słucha), ale wg mnie zdecydowanie gorsza niż "Tajna wojna Stalina". Trochę niepotrzebnych wstawek z informacjami taktyczno technicznymi. O ile informacje o pewnych samolotach mogą się przydać przy lekturze (w końcu Hess nie poleciał do Anglii latawcem ;-), to informacje o okrętach są praktycznie zbędne, bo w książce opisy walk na morzu są wątkami zupełnie pobocznymi. Ale to moje zupełnie subiektywne zdanie ;-)

mini_maks | 2016-02-16
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Najbardziej zaskakująca pozycja z całej serii Tajna Wojna. POLECAM

Desdemona | 2013-03-18

Churchill jakoś zawsze mnie intrygował. Niby stateczny angielski dżentelmen przy tuszy, z nieodłącznym cygarem w ustach, taki nie do końca dający się jednoznacznie określić...ale też cwaniak, sprytny gracz sceny politycznej, dyskretny i zawsze starający się być niby neutralny, ale za plecami..
Sama książka - jak to u Wołoszańskiego - rewelacyjnie napisana. Pozwala poznać nie tylko intrygi polityków, których nie obchodził tak naprawdę los szarego cywila w czasie II Wojny Światowej, ale własne interesy i korzyści. Świetnie napisana, powieść- dokumet-literatura faktu.

Tomasz | 2015-09-16
Przeczytana: 16 września 2015

Niby dużo domysłów, niby to samo co w "Sensacjach XX wieku" i "Tajnej wojnie Hitlera" a jednak więcej szczegółów, trochę z innej strony i czyta się bardzo dobrze :D
Czas na "Tajną wojnę Stalina" :)

Tedinho13 | 2014-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2014

Świetna książka,miło się czyta,w porównaniu do Tajnej wojny Stalina jest o niebo lepsza. Mogę zdecydowanie ją polecić miłośnikom historii.

albanik1 | 2015-05-18
Przeczytana: 18 maja 2015

Nie zawiodłem się po raz kolejny na książce z cyklu Sensację XX wieku

martinezz | 2012-10-08

lubie książki tej tematyki , dla mnie świetne