Tajna wojna Churchilla

Wydawnictwo: Wołoszański
historyczna

Rozsypują się tajemnice, otwierają sie drzwi sejfów archiwów państwowych i prywatnych, które przez dziesięciolecia strzegły tajemnic XX wieku. Dopiero teraz, po ponad pół wieku od dramatycznych wydarzeń zmieniających świat, można podjąć fascynującą próbę odtworzenia prawdy. Książka jest opowieścią o mechanizmach władzy, w których prowokacja, szantaż, wykorzystywanie ludzkich słabości, a nade wszystko wiara w słuszność misji dają zwycięstwo.

Adrian F | 2017-05-04
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Nieco męcząca. W mojej opinii mniej interesująca niż pozostałe części "tajnej wojny". Pomimo mojego narzekania uważam, że warto się z nią zapoznać ze względu na wartościowe opisy zdarzeń - zakulisowej polityki Wielkiej Brytanii w stosunku do Hitlera po wybuchu wojny.

Michał | 2014-05-21
Przeczytana: 20 maja 2014

"Tajna Wojna Churchilla" to kolejna z bardzo dobrych książek Bogusława Wołoszańskiego, jaką przeczytałem. Podobnie jak poprzednie i ta ma podstawową zaletę - porusza kwestie historyczne w sposób przyswajalny nawet dla osób niezbyt zainteresowanych przeszłością i nauką historii. Wielkim plusem wszystkich pozycji pana Wołoszańskiego są próby odtworzenia konwersacji toczonych na wysokim szczeblu. Poza tym dla bardziej wymagającego czytelnika, w lekturze znajduje się wiele przypisów biograficznych bądź technicznych przybliżających sylwetki postaci, dane pojazdów, samolotów, statków, a także opisy najważniejszych miejsc, w których toczy się opisywana sytuacja.
Sama książka porusza niezwykle ciekawe tematy, jakich raczej nie uczą w szkołach. Myślę, że gdyby zdecydowano się na uzupełnione wznowienie, to publikacja rozeszłaby się niczym ciepłe bułeczki. Oczywiście jeszcze przez długi czas część archiwów Wielkiej Brytanii (i nie tylko) dotyczących WŚII nie zostanie odtajnionych, a spora...

Colette | 2014-02-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 lutego 2014

Uwielbiam wszystkie książki, których tematyka koncentruje się wokół II Wojny Światowej :) Jestem wielbicielką Wołoszańskiego i jego sensacji, Tajna Wojna Churchilla mnie nie zawiodła:)

Marcin B | 2015-02-15
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2015
Przeczytana: 15 lutego 2015

Kulisy walki politycznej Churchilla z opozycją wewnątrz kraju oraz z Hitlerem i jego poplecznikami, której celem było zniszczenie III Rzeszy. Churchill wygrał z nimi wszystkimi. Przegrał tylko ze Stalinem oddając mu Europę Środkowo-Wschodnią.

Tomasz | 2015-09-16
Przeczytana: 16 września 2015

Niby dużo domysłów, niby to samo co w "Sensacjach XX wieku" i "Tajnej wojnie Hitlera" a jednak więcej szczegółów, trochę z innej strony i czyta się bardzo dobrze :D
Czas na "Tajną wojnę Stalina" :)

żabot | 2013-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Dobrze się czyta (w moim przypadku tutaj - słucha), ale wg mnie zdecydowanie gorsza niż "Tajna wojna Stalina". Trochę niepotrzebnych wstawek z informacjami taktyczno technicznymi. O ile informacje o pewnych samolotach mogą się przydać przy lekturze (w końcu Hess nie poleciał do Anglii latawcem ;-), to informacje o okrętach są praktycznie zbędne, bo w książce opisy walk na morzu są wątkami zupełnie pobocznymi. Ale to moje zupełnie subiektywne zdanie ;-)

CUD-NATURY | 2018-04-02

Bogusław Wołoszański kojarzy mi się z książkami, które w przystępny sposób ukazują historię XX wieku.
Głównym bohaterem jest chyba najbardziej znany premier Wielkiej Brytanii - Winston Churchil. Autor przedstawia jego dojście do władzy w czasie II wojny światowej i jego walki: tą bardziej znaną jako premiera oraz mniej znaną: z wewnętrzną opozycją.
Dodatkowym plusem są notki biograficzne odnośnie postaci czy sprzętu.

Agnieszka | 2017-03-29
Przeczytana: kwiecień 2016

Dobra książka napisana w stylu w jakim prowadzone były programy telewizyjne Wołoszańskiego. Nie jest to łatwa lektura, po pierwsze ze względu na tematykę, a po drugie ze względu na formę. Rozdziały zawierają wiele dodatkowych informacji / notek biograficznych podanych w osobnych sekcjach, co czasami może zaburzać płynność czytania.

LeniwyCzłowiek | 2017-04-03
Na półkach: Przeczytane, Pwr17
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Przeczytałem kilka książek Pana Wołoszańskiego i z przykrością stwierdzam, że ta jest najgorsza z tych które trzymałem w rękach. Czytanie ciągnęło się w nieskończoność. Ciesze się, że przez nią przebrnąłem.

mini_maks | 2016-02-16
Przeczytana: 30 stycznia 2016