Życie i zagłada Żydów polskich 1939-1945 Relacje świadków

Wydawnictwo: Oficyna Naukowa
historyczna

Żydzi polscy wyrzucani z domostw, przesiedlani, naznaczeni gwiazdą Dawida, poniżani i opuszczeni przez resztę społeczeństwa, którego tak znaczną przecież i głęboko zakorzenioną część stanowili. Żyd bezbronny i opuszczony, co tylko oczy ku niebu wznosi w daremnej rozpaczy, patrzy na nas z każdej strony pozostawionych wyznań. Spojrzenie to tkwi cierniem w sumieniu historycznym każdego z nas, Polaków, nawet jeśli nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

agarobak | 2015-07-24
Magdalena | 2013-03-05