Ransom
837157343X
romans
Wanda

Dźwięczą stalowe miecze skrzyżowane w walce, serca biją w przyśpieszonym rytmie w labiryncie mrocznych sekretów, otoczonych średniowiecznym splendorem... W ponurych czasach, które nastąpiły po śmierci Ryszarda Lwie Serce, ziemie i zamieszkujący je ludzie znaleźli się w rękach bezwzględnego władcy i jego popleczników. Jedną z ofiar tej plagi jest Gillian, która była jeszcze dzieckiem, gdy okrutny baron Alford zamordował jej ojca. Teraz jest piękną, wchodzącą w życie kobietą, która próbuje odnaleźć klucz do własnej przeszłości, by pokonać nikczemnego barona, odzyskać dom i przywrócić ojcu dobre imię. Odkrywa przy tym, że: po pierwsze, namiętność bywa potężną bronią; po drugie, zdrada może w jednej chwili zniszczyć zaufanie; po trzecie, najbardziej niebezpieczne jest poddanie się miłości!

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wszystkie ksiazki Julie Garwood sa niesamowicie wciagajace. Czytajac je ma sie wrazenie ze widzi sie oczami wyobrazni wszystkie rozgrywajace sie sceny. Autorka ma poczucie humoru, potrafi trzymac czytelnika w napieciu i jest nieprzewidywalna - a to sa cechy ktore najczesciej szukam w ksiazkach.

Karolina | 2013-03-22
Przeczytana: 21 marca 2013

Bardzo przyjemny romans, dużo się dzieje, bohaterowie z charakterem i co najważniejsze nie jest przesłodzony.
Gillian jest dziewczyną, której los nie szczędził złych rzeczy, za sprawą złego barona musi odnaleźć szkatułkę, która zaginęła wiele lat temu. Ma na to zadanie określony czas, inaczej baron zabije jej wuja, który po śmierci ojca traktował ją jak własną córkę. W tym celu udaje się na pogórze Szkocji, a tam poznaje nieokiełznanego lorda Buchnana-Brodicka, widząc kobietę w potrzebie, zgadza jej się pomóc. I ma wobec Gillian bardziej poważniejsze plany...

Caroline_174 | 2013-07-23

Jedna z moich ulubionych w kategorii romansów historycznych. Zostawiłam ją na koniec, bo wydawała się strasznie gruba i nieciekawa, ale jak już zaczęłam czytać to skończyłam za pierwszym razem, bez żadnego odkładania. Zwartka akcja, zabawne sceny i różnorodny charakter bohaterów, sprawiają, że czytelnik chce więcej i więcej. Polecam.

myfascinatingbooks | 2016-06-06

Julie Garwood w najlepszym wydaniu.

Według mnie blurb to jedna wielka porażka. Dobrze, że się nim nie kierowałam bo chyba nigdy bym nie sięgnęła po tą perełkę.
Wcześniej przeczytałam tylko parę romansów historycznych, gdzie głównie kręciło się wokół podchodów, strojów, balów i skandalów, a tutaj dla odmiany mamy średniowiecze, piękne widoki, walki mieczami oraz dzikusy ale za to jacy ;)
Bardzo polubiłam te czasy i jestem bardzo zadowolona z tego odkrycia.
Książka podbiła moje serce, zawaliłam nockę i pół dnia aby przeczytać wszystko na raz i ani trochę nie żałuję! Historia zapiera dech w piersiach, wszystkie postacie, ich dialogi wydawały się takie realne!
Główni bohaterzy bardzo przypadli mi do gusta, w Gillian nie dopatrzyłam się ani krzty głupoty, była zabawna, odważna i oczywiście uparta, bez tego nie poradziłaby sobie z naszym dzikusem Brodickiem :D za to Brodick, nic tylko pomarzyć!

Znam tej pani jeszcze jedną książkę (kryminał) która także przypadła mi do gustu, więc mam ogromną nadzieje że kolejne książki...

amarylis460 | 2015-04-07

bajka ale z nie tuzinkowatymi bohaterami, poprawiająca nastrój i świetnie napisana

Esensia | 2014-02-07

Szkocki Tyran i piękna słaba Angielka ? Czy na pewno tyran ? czy na pewno słaba? Książkę połknęłam, nie ma co , to najlepsze z dotychczasowym historycznych romansideł. Książka jest po prostu piękna dla wszystkich :) Miłość, namiętność , humor i intryga, polecam na 100 %

Madzia_CDS | 2016-06-09

końcówka troche słaba, ale pomysł, połowa książki cudna

Ewelina | 2015-12-11

Fuck_off | 2018-05-12