Szkatułka

Tłumaczenie: Teresa Kłomycz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nie chowaj tej książki przed żoną i tak kupi sobie nową, Tajemnica". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
Ransom
837157343X
romans
Wanda

Dźwięczą stalowe miecze skrzyżowane w walce, serca biją w przyśpieszonym rytmie w labiryncie mrocznych sekretów, otoczonych średniowiecznym splendorem... W ponurych czasach, które nastąpiły po śmierci Ryszarda Lwie Serce, ziemie i zamieszkujący je ludzie znaleźli się w rękach bezwzględnego władcy i jego popleczników. Jedną z ofiar tej plagi jest Gillian, która była jeszcze dzieckiem, gdy okrutny baron Alford zamordował jej ojca. Teraz jest piękną, wchodzącą w życie kobietą, która próbuje odnaleźć klucz do własnej przeszłości, by pokonać nikczemnego barona, odzyskać dom i przywrócić ojcu dobre imię. Odkrywa przy tym, że: po pierwsze, namiętność bywa potężną bronią; po drugie, zdrada może w jednej chwili zniszczyć zaufanie; po trzecie, najbardziej niebezpieczne jest poddanie się miłości!

Karolina | 2013-03-22
Przeczytana: 21 marca 2013

Bardzo przyjemny romans, dużo się dzieje, bohaterowie z charakterem i co najważniejsze nie jest przesłodzony.
Gillian jest dziewczyną, której los nie szczędził złych rzeczy, za sprawą złego barona musi odnaleźć szkatułkę, która zaginęła wiele lat temu. Ma na to zadanie określony czas, inaczej baron zabije jej wuja, który po śmierci ojca traktował ją jak własną córkę. W tym celu udaje się na pogórze Szkocji, a tam poznaje nieokiełznanego lorda Buchnana-Brodicka, widząc kobietę w potrzebie, zgadza jej się pomóc. I ma wobec Gillian bardziej poważniejsze plany...

Carolina_174 | 2013-07-23

Jedna z moich ulubionych w kategorii romansów historycznych. Zostawiłam ją na koniec, bo wydawała się strasznie gruba i nieciekawa, ale jak już zaczęłam czytać to skończyłam za pierwszym razem, bez żadnego odkładania. Zwartka akcja, zabawne sceny i różnorodny charakter bohaterów, sprawiają, że czytelnik chce więcej i więcej. Polecam.

Wszystkie ksiazki Julie Garwood sa niesamowicie wciagajace. Czytajac je ma sie wrazenie ze widzi sie oczami wyobrazni wszystkie rozgrywajace sie sceny. Autorka ma poczucie humoru, potrafi trzymac czytelnika w napieciu i jest nieprzewidywalna - a to sa cechy ktore najczesciej szukam w ksiazkach.

myfascinatingbooks | 2016-06-06

Julie Garwood w najlepszym wydaniu.

amarylis460 | 2015-04-07

bajka ale z nie tuzinkowatymi bohaterami, poprawiająca nastrój i świetnie napisana

Esensia | 2014-02-07

Szkocki Tyran i piękna słaba Angielka ? Czy na pewno tyran ? czy na pewno słaba? Książkę połknęłam, nie ma co , to najlepsze z dotychczasowym historycznych romansideł. Książka jest po prostu piękna dla wszystkich :) Miłość, namiętność , humor i intryga, polecam na 100 %

Madzia_CDS | 2016-06-09

końcówka troche słaba, ale pomysł, połowa książki cudna

Ewelina | 2015-12-11

J121 | 2016-11-03