837157326X
romans
ilowena

Należą do dwóch światów. Jej światem jest przyroda, jedynymi przyjaciółmi - zwierzęta. Jego świat to ten, przed którym kiedyś uciekła. Teraz Teleri stoi przed wyborem: albo ze złamanym sercem pozostanie w swym bezpiecznym świecie, albo pójdzie za ukochanym tam, gdzie mężczyznami nie kieruje serce, lecz obowiązek i honor

źródło opisu: okładka

źródło okładki: źródło własne

Kasiag | 2014-03-14

Pierwszy raz miałam do czynienia z autorką, więc zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać.
Początek był trudny. Bardzo ciężko było mi wejść w tą historię. Nie od razu załapałam rytm i bardzo mi to przeszkadzało w czytaniu.
Jednak stopniowo wsiąkłam w tą przedziwną opowieść. Dlaczego przedziwną? Dla mnie jest to historia niepodobna do żadnej innej. Przede wszystkim ze względu na postać Teleri, jej niesamowite życie, w głuszy, w otoczeniu tych wszystkich zwierząt, z Prosiaczkiem na czele. Bardzo mnie to wszystko urzekło. A Prosiaczek jest po prostu zachwycający:)
"Krąg" to książka, w której można znaleźć wszystko: piękne uczucie, dramatyczne wydarzenia, przezabawne sytuacje. Nic dziwnego, więc, że kiedy już załapałam rytm, czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Było baśniowo i magicznie.
Nie wiem na jak długo zapamiętam tą historię, ale jestem zadowolona, że ją poznałam. To było przyjemne oderwanie od rzeczywistości.

Amel V | 2016-09-29
Przeczytana: 29 września 2016

Romans "historyczny". Strasznie słodki. Rok 1280, Walia.
On jest wielkim, wysokim, męskim, owłosionym i ciężkim rycerzem. Nazywa się Roger. Ona jest małą, kruchą, wyszarpniętą prosto z Disney'a dziewuszką. Imię jej Teleri. Zawodowo to wiejska wiedźma. Ma woreczek uzdrawiających kamyczków i modli się w kamiennym kręgu.
Jego ktoś próbował powiesić i w ten sposób trafił do chatki pięknej wiedźmy, która go odratowała. Chatka pełna jest zwierząt odratowanych z potrzasków przez wiedźmę, która jest średniowieczną wegetarianką. Ona go kuruje, on pożąda jej coraz bardziej, ale oczywiście angielski rycerz i walijska wiedźma to mezalians straszliwy.
Uroczo rozpisane na ponad 300 stron. Sympatyczne i słodkie.

goja777 | 2014-03-06

Wszystkie romanse Jill Barnett są cudowne , bez wyjątku :) Polecam w 100 proc. !! :) :)

Dominika | 2017-11-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 16 listopada 2017

Zdecydowanie bardzo dobry romans! Polecam. Roger i Teleri. I Prosiaczek:)

tunkia | 2017-11-22
Emilia | 2017-09-22