Na zawsze

Okładka książki Na zawsze Nora Roberts
Okładka książki Na zawsze
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Seria: New York Times Bestselling Authors: Romans literatura obyczajowa, romans
New York Times Bestselling Authors: Romans
Forever: Rules of game; Heart’s victory
HarperCollins
2010-06-18
2010-06-18
9788323872047
Julita Mirska
romans reżyseria wyścigi milość

Boże mój. Jeszcze tylko dwie książki tej Pani (kupiłam każdą po 1 euro więc już przeczytam) i nigdy więcej nie wezmę się za jej "twórczość". Poziom autorski jak dla mnie praktycznie zerowy. Cały czas ta sama śpiewka- zakochanie od pierwszego wejrzenia, absurdalne sytuacje i zachowania, szybkie śluby, zachowanie kobiet jak typowych księżniczek itp. Ileż można czytać jedno i to samo. Dałam szasnę po raz kolejny, no nie udało się. I to mają być bestsellery? Tfu!

Przeczytałam już sporo książek Nory Roberts, ale ta jakoś nie porwała mnie aż tak bardzo. Czytało się miło, dwie przyjemne historie, ale bez fajerwerków.

Bardzo lubię książki tej autorki, jednak ta za bardzo nie przypadła mi do gustu. Powodem może być to, że kolejny raz czytam to samo. Przynajmniej mam takie wrażenie. W każdej albo prawie każdej książce tej autorki pojawia się niezwykle piękna kobieta, nieziemsko przystojny mężczyzna, którzy od pierwszej sekundy spotkania szaleją za sobą. Potem on stara się jak może, ona niby jest na nie, przecież to nie dla niej, nie może sobie pozwolić na to żeby z kimś być itd.

Od razu zaznaczę, że bardzo lubię książki o miłości, jednak tu było tego za dużo. Być może moja opinia co do tej książki jest taka, dlatego że to już któraś z kolei książka Nory Roberts z bardzo podobną historią. Zdecydowanie wolę jej książki, w których pojawia się np. wątek kryminalny czy coś podobnego co urozmaica historie. Zdecydowanie polecam inne książki tej autorki, ta jak do tej pory była najsłabsza.

"Zasady gry"

To pierwsze z opowiadań zawartych w książce "Na zawsze". Ona - młoda ambitna reżyserka, On - przystojny, odnoszący sukcesy w branży bejsbolista. Łączy ich uczucie, które sprawia, że wbrew wszystkiemu postanawiają być jednak razem...

To klasyczna opowieść o dwojgu zakochanych w sobie ludzi. Przyjemnie się czyta. Autorka ma ode mnie duży plus za rozwijanie akcji Ze strony na stronę, z roździału na rozdział robi się coraz ciekawiej. Akcja trzyma w napięciu do końca. Ponadto opowieść o Brooke i Parksie pokazuje czym jest prawdziwa miłość.

Pierwszą część "Na zawsze" oceniam celująco. Bardzo mi się spodobała

"Ostatni wiraż"

Ona - znana fotografka, on - były kierowca wyścigowy. Foxy i Lance'a łączy wyjątkowe uczucie, które daje o sobie znać okrąglutkie dziesięć lat. Jednak jest przez nich tłumione, a zwłaszcza przez Foxy. Mimo to na skutek pewnych wydarzeń oboje zdobywają się na szczerość...

Drugie opowiadanie w porównaniu do pierwszego, nie zachwyciło mnie ani trochę. Akcja była dla mnie nudna i dość zawiła. Dodatkowo postać Lance'a wyjątkowo mnie wkurzała, a zwłaszcza jego bezczelne i pozbawione romantyzmu zachowanie.

Jednak mimo to uważam, że ta część przypadnie do gustu realistom Możliwe, że mnie nie spodobała się, gdyż treść i rozwój akcji był typowo przyziemny, a ja jestem wielbicielką bajkowych i paranormalnych opowieści

Analizując:

- ogólnie książka warta przeczytania
- dla wielbicieli romansów idealna

Polecam !! Głównie ze względu na pierwszą część :]

Więcej moich recenzji na:

"Zasady gry"

Świetna ksiązka :D Super się czyta :P

Świetna ksiązka :D Super się czyta :P

Wiem, wiem, zanudzę Was Norą Roberts, ale cóż poradzić na to, ze mam wyjątkową chęć na powieści tej autorki? Muszę przyznać, że z ogromną przyjemnością sięgam po książki o miłości, ale takie które zawierają domieszki niepewności, tajemnicy czy choćby zdrady. To wszystko czego oczekuje z romansów otrzymuję na pewno od Roberts. Ma świetne pióro, genialny styl, świeże pomysły, interesujących bohaterów. Lubię jej powieści.

"Na zawsze" składa się z dwóch wspaniałych historii miłosnych: "Zasady gry" i "Ostatni wiraż". Te dwie powieści są po części ze sobą bardzo związane.
"Zasady gry" to opowieść o młodej reżyserce, która jest specjalistką w realizacji reklam. Brookes Gordon kieruje się w życiu zasadami, których nie łamie. Do czasu gdy na jej drodze staje pewien bejsbolista, dla którego traci głowę. Czy tak silne dwie osobowości mają szansę na miłość i normalny związek?
Druga opowieść "Ostatni wiraż" to historia młodych ludzi, którzy spotykają się po latach. Cynthia Fox miała nadzieję, że wyjazd na studia pomoże jej zapomnieć o młodzieńczej miłości do Lance'a. Jednak gdy ich drogi się krzyżują odżywa miłość, która przez wszystkie lata leżała gdzieś na dnie serca uśpiona. Okazuje się jednak, że miłość jest silniejsza i więcej może przetrwać niż nam się wydaje. Czy Cynthia przełamie lęki, które nosi w sercu? Czy Lance'a wybierze samochody czy miłość? Co okażę się ważniejsze?

"Na zawsze" to z pewnością książka idealna na długie zimowe wieczory. Potrafi ogrzać nasze serca jak i samotne dusze. Powieść nieco zabawna, otulona miłością i niepewnością. Jej atutem zdecydowanie jest miłość braterska, ale także miłość do pasji i sportu. Autorka stworzyła niesamowite historie miłosne, które zdecydowanie sprawdzą się przy kominku jak i latem na leżaku. Nora Roberts jest z pewnością pisarką, która pisze rewelacyjne powieści zamieniające się w bestsellery na całym świecie. Polecam, "Na zawsze" to świetna powieść, którą warto poznać.

Książka z gatunku lekkiej, łatwej i przyjemnej. Doskonała na wieczór.

Książka z gatunku lekkiej, łatwej i przyjemnej. Doskonała na wieczór.

• Nora Roberts
  • Nora Roberts - przeczytane