Korsarz trzynastu kolonii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
historyczna
piotrex

Ogłoszenie dnia 4 lipca 1776 roku przez Kongres Deklaracji Niepodległości trzynastu byłych kolonii brytyjskich, zwanych odtąd Zjednoczonymi Stanami, było dopiero początkiem długiej i wyczerpującej wojny. Wojny o wolność i niepodległość, w której nie zabrakło i Polaków. Tak znanych, jak Pułaski i Kościuszko, i mniej znanych, często jedynie z nazwiska. Postać Polaka-korsarza na służbie Zjednoczonych Stanów jest autentyczna. Jego barwne morskie przygody, jego udział w walce o przełamanie blokady angielskiej, a także jego wielka miłość do pięknej Alicji - oto pokrótce treść tej opowieści.

Halun | 2011-04-26
książek: 2009