Bezsenność we dwoje

Tłumaczenie: Anna Kłosiewicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Along for the ride
niebieska

Jazda na rowerze to jedna z rzeczy, które ominęły Auden. Podobnie jak szalone imprezy, randki czy przyjacielskie plotki. Wymagający rodzice oczekiwali, że nie będzie się zajmować takimi błahostkami. W ostatnie wakacje przed rozpoczęciem studiów dziewczynę zaczyna prześladować poczucie, że może ma czego żałować... Spontanicznie wyjeżdża do nadmorskiej miejscowości, aby spędzić trochę czasu z...

Spontanicznie wyjeżdża do nadmorskiej miejscowości, aby spędzić trochę czasu z ojcem i jego nową rodziną. Tam poznaje intrygującego samotnika Eliego, cierpiącego jak ona na bezsenność. Czy długie letnie noce wystarczą, by nadrobić stracony czas?

Sarah Dessen, jedna z najpopularniejszych autorek powieści dla młodzieży, opowiada o godzeniu się z przeszłością i słodko-gorzkich rodzinnych więziach.

[Nasza Księgarnia, 2010]

S zybko się czyta
P omysłowa
A rtystycznie napisana
N ie jest nudna
I nteresująca(i to baaaardzo)
A mbitna
Ł atwa w zrozumieniu
Aaaaaaaa!!! ;)

NAPRAWDĘ POLECAM.

JaneS | 2013-08-27
Przeczytana: 21 lipca 2013

Opowieść, która na sam początek rozwija się powoli, a potem nabiera tempa. Czyta się ja bardzo szybko, a wydarzenia w niej opisane nie są do przewidzenia. Mimo tych 344 stron nie jest nudna. W czystym sercem gorąco polecam.

Fleur | 2013-12-14
Na półkach: Ulubiona!, Przeczytane
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Całkowicie mnie urzekła.
Ta opowieść jest niesamowita.
Naprawdę rzadko zdarza mi się mieć takie odczucia po skończeniu książki, ale w tym wypadku mam ochotę zacząć czytać ją ponownie. Od razu.
Akcja rozwija się wolno, jest dokładny opis miasteczka, wyglądu i charakterów postaci oraz ich zachowań. Czytelnik ma możliwość ich poznać, a nie tylko zauważyć, że są.
Książka przyciągnęła mnie przede wszystkim tytułem i okładką. "Bezsenność we dwoje" brzmi bardzo zachęcająco, a to zdjęcie na czerwonym rowerze jest cudowne.
Jednak najbardziej podobał mi się realizm tej powieści. Żadnego idealizowania. Bohaterowie byli po prostu zwykli, dlatego można się było z nimi bez problemu utożsamiać.
W moim wypadku miało to ogromny wpływ na odbiór powieści. W zachowaniu i postępowaniu Auden widziałam wypisz-wymaluj siebie. No i jeszcze dodatkowo ta kwestia imienia. Ileż to razy słyszałam 'co to za imię?', 'możesz powtórzyć?', 'jak?!' - więc doskonale znam ten ból...
Wspaniale opisana jest też relacja...

Susie | 2011-03-07
Przeczytana: 06 marca 2011

Chyba nie ma świecie takiej osoby, która nie chciałaby czegoś zmienić w swoim życiu. W tej jednej konkretnej chwili móc postąpić inaczej. Prawdopodobnie każdy z nas choć raz marzył o tym by otrzymać od życia drugą szansę. Jednak to nie jest możliwe. Ale czy na pewno?

Właśnie taką szansę dostaje główna bohaterka książki „Bezsenność we dwoje” i nie mam na myśli żadnych podróży w czasie czy innych tego typu fantastycznych wynalazków. Auden, o której mowa w ciągu jednych wakacji, dostaje szansę by nadrobić stracony czas. By spróbować wielu rzeczy, które robili jej rówieśnicy, a dla niej były one tylko niepotrzebną stratą czasu. Wychowana przez rodziców osiągających sukcesy w naukowych sferach nie mogła pozwolić sobie nawet na tak zwyczajną rzecz jaką jest jazda na rowerze. Aby im zaimponować praktycznie cały swój czas spędzała na nauce. Chciała być najlepsza, by zwrócić na siebie ich uwagę. Jednak kosztem tego wszystkiego nigdy tak naprawdę nie skorzystała ze swojego dzieciństwa. Z...

Agueda | 2011-01-30
Przeczytana: 20 sierpnia 2011

KSIĄŻKOWA METRYCZKA, czyli co? jak? gdzie? kiedy?
Tytuł: Bezsenność we dwoje
Autor: Sarah Dessen
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: wrzesień 2010
Przekład (tłumaczenie - jak kto woli): w moim wydaniu (jedynym w Polsce, jak przypuszczam) Anna Kłosiewicz
Gatunek: młodzieżowa, obyczajowa (bynajmniej nie z serii gwiazdor filmowy zakochał się w czternastoletniej dziewczynie ze wsi)
Inne pozycje(książki) autora/ki (wydane dotychczas w Polsce) „Posłuchaj mnie…” oraz „Zamek i klucz” – nie znajdują się one na mojej liście „must have”, jak również na żadnej innej liście
Okładka: oryginalna, może trochę tajemnicza (ale bez przesady); jeżeli zaintrygował cię mój opis, spójrz wyżej, a dowiesz się jak ona wygląda :)
Tematyka: trochę może oklepana - miłość
Streszczenie: spójrz wyżej :)
Ilość stron: 339-książka nie jest gruba, nie jest też cienka, można z poprzednich stwierdzeń wywnioskować, że jest średnia
Ocena:4,5/6

Nie każdy lubi książki młodzieżowe. Ze mną natomiast jest różnie....

Karolina | 2011-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2011

Dawno nie czytałam tak odprężającej książki, i chociaż pozornie łatwa i lekko, opowiada o ważnych rzeczach. I przede wszystkim - zawsze trzeba być gotowym na drugą szansę...

izabela81 | 2016-06-08
Na półkach: 2016 rok, Przeczytane
Przeczytana: 28 maja 2016

Czy można nadrobić stracony czas? O tym właśnie opowiada ta książka. O próbie odzyskania straconego czasu, zabaw, umiejętności, przeżyć. A także o radzeniu sobie z własną niedoskonałością.

W książce nie ma większego napięcia czy spektakularnych zwrotów akcji, jednak książka wciąga. Opowiedziana historia po prostu toczy się swoim torem, jak powolna jazda na rowerze. Wraz z główną bohaterką przeżywamy jej rozterki i radości. Największym atutem książki jest jej realizm, zarówno bohaterów, jak i samych wydarzeń czy opisywanych miejsc. Autorka porusza ważne, ale i niekiedy trudne tematy: rozwód i jego wpływ na dalsze życie całej rodziny, chłód i oschłość matki, egoizm ojca, śmierć przyjaciela i związane z tym poczucie winy, dorastanie do miłości, zmarnowane dzieciństwo, które chciałoby się odzyskać, ale nie zawsze jest to możliwe (Auden nie umiała jeździć na rowerze - tego akurat można się nauczyć), opóźniony młodzieńczy bunt.

"To rzeczy, o które musisz walczyć i zabiegać, mają...

książek: 2010
bookish | 2016-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Doomisia | 2015-04-15
Przeczytana: marzec 2015

Życie Auden zawsze było perfekcyjne. Najlepsze oceny, wzorowa córka, wszystko robione pod życzenie rodziców. Jednak gdzie w tym wszystkim miejsce dla niej? Gdzie czas na przyjemne rzeczy? Czy gdyby umiała jeździć na rowerze, albo przejmować się czy buty kolorystycznie pasują do sukienki, jej życie byłoby inne? Na te i inne pytanie dziewczyna będzie musiała sobie odpowiedzieć, kiedy pod wpływem impulsu decyduje się wyjechać na wakacje do ojca i swojej macochy Heidi. Czy bezsenne noce w dalszym ciągu będzie musiała przeżywać samotnie? A może pozna tam siebie na nowo? Co czeka Auden na miejscu?

Nie miałam żadnych oczekiwań względem tej książki. Tak naprawdę tylko rzuciłam okiem na opis i stwierdziłam, że może być w porządku.
I coraz częściej się przekonuję, że książki, o których istnieniu wcześniej nie mieliśmy pojęcia potrafią nas naprawdę zaskoczyć. Najczęściej w pozytywnym sensie.

Auden jest bohaterką, z którą początkowo ciężko jest się utożsamić. Wiecznie nastawiona na...

Ivy | 2013-09-02
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 25 lipca 2013

Książka bardzo mi się podobała mimo opisów , które czasami ciągnęły się w nieskończoność.
Bardzo polubiłam Auden , była ona bardzo pozytywną postacią.
Książka przyciągnęła moją uwage tytułem.Spojrzałam na okładke i wiedziałam ze musze ją mieć.
Uwielbiam czytac książki z wątkiem miłosnym , a tytuł ,, bezsennosc we dwoje" niewatpliwie wskazywala wlasnie na taki rodzaj powiesci.
Akcja utworu rozgrywa się stopniowo i powoli , jednak nie jest to minusem powieści.Ma się odczucie że jest się stopniowo wprowadzanym w książce , czeka się na ten punkt kulminacyjny.Przez to trudno jest się oderwac od czytania.
Mimo małych niedociągnięć jedna z moich ulubionych ;)

Cała recenzja na : http://ksiazkoholiczka100.blogspot.com/2013/09/bezsennosc-we-dwoje.html