Tropiciel Duchów

Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek
Cykl: Kroniki Pradawnego Mroku (tom 6)
Wydawnictwo: W.A.B.
Ghost Hunter
przeszłość, magia, przygoda, fantasy
Ag2S

Wszystkim klanom ukazują się niepokojące znaki. Eostra, najgroźniejsza Pożeraczka Dusz, rośnie w siłę, by przejąć władzę nad światem żywych. Dla Toraka, Renn i Wilka będzie to czas trudnych wyborów i bolesnych doświadczeń, a ich przyjaźń wielokrotnie zostanie wystawiona na próbę. Przeznaczenie Toraka nie daje o sobie zapomnieć. Przed chłopcem rozstrzygająca walka z najpotężniejszym wrogiem, a...

Przeznaczenie Toraka nie daje o sobie zapomnieć. Przed chłopcem rozstrzygająca walka z najpotężniejszym wrogiem, a także z własnymi słabościami. Renn będzie musiała zadecydować o swojej przyszłości. Wilka czeka wielkie cierpienie. Czy wystarczy im odwagi, żeby zmierzyć się z tym, co nieuniknione?

Michelle Paver opisuje fascynujący świat należący w równej mierze do duchów, co do ludzi. Jeszcze nigdy czasy prehistoryczne nie były nam tak bliskie.

źródło opisu: [Wydawnictwo W.A.B., 2010]

Utopia | 2011-07-01
Przeczytana: 2011 rok

Nie wiem co napisać, jakimi słowami określić to, co czułam podczas czytania tej książki. Jakich superlatyw użyć, by w pełni wyrazić to, jak niezwykła jest ta powieść. "Magiczna", "niesamowita", "fantastyczna" - te słowa coś przekazują, jednak czy są w pełni adekwatne do zachwytu, na jaki zasługuje ta książka? Nie mam pojęcia.

"Tropiciel duchów" to szósty, ostatni tom serii "Kroniki pradawnego mroku", porównywanej do Harry`ego Pottera. Do poprzednich części miałam dostęp w bibliotece publicznej, do tej również miałabym po jakimś czasie, jednak po prostu nie oparłam się pokusie i kupiłam ją. I nie żałuję tego.

Ostatni tom kończy wszystkie rozpoczęte w poprzednich częściach wątki. Torak musi podjąć walkę z ostatnią i najgroźniejszą Pożeraczką Dusz, Eostrą. pomaga mu w tym wierny i oddany towarzysz, Wilk oraz przyjaciółka Renn (która, jak już wiemy z poprzednich tomów, nie jest dla Toraka wyłącznie przyjaciółką, ale kimś więcej, zresztą z wzajemnością). Chłopiec musi stawić czoło...

Caroline | 2013-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2009

Ekstra książka. Polecam ;))

| 2012-01-29
Przeczytana: 07 sierpnia 2011

Często można spotkać książki, które są pisane w dawniejszych czasach. Najczęściej jest to II wojna światowa bądź średniowiecze. Ale czy mieliście do czynienia z książką, która była pisana jeszcze dawniej? W prehistorii? Co tak naprawdę o niej wiecie? Czy zdajecie sobie sprawę z tego, jak wyglądało życie w tamtych czasach?

"Tropiciel Duchów" to już ostatni tom sagi "Kroniki pradawnego mroku", opowieści, które rozgrywały się w czasach prehistorycznych, kiedy ludzie każdego dnia walczyli o przetrwanie, musieli polować zwierzynę, aby przeżyć, żyli w klanach, a duże znaczenie odgrywały różne magiczne obrzędy.

Głównym bohaterem "Tropiciela duchów" jest chłopiec imieniem Torak, syn maga. Jego plemię, tak jak wszyscy ludzie na Ziemi, zamieszkuje mroczny, niekończący się las, toczy nieustanny bój o przetrwanie w tym niegościnnym świecie, pełnym tajemnic i potężnej, wszechobecnej magii. Chłopiec potrafi rozmawiać z wilkami, a do tego ma zadanie do wykonania- pokonać Pożeraczy Dusz,...

szyszkak | 2011-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2011

Równie dobra co reszta choć nieco inne tłumaczenie może irytować - mnie irytowało:)

aga | 2010-10-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 października 2010

to po prostu trudno wyrazić słowami!!!

Monika | 2011-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2011

Mimo, że to książki Michelle są dla troszkę młodszych ludzi niż ja, to tak wciągnął mnie jej świat, że musiałam doczytać do końca serii. Przyjaźń między Chłopcem, a Wilkiem jest pięknie ukazana, a do tego wszystkie detale, takie jak styl życia zwierząt i ludzi w Lesie dokładnie przemyślany i cudownie opisany.

loker | 2016-03-10

Niestety to już ostatnia część tej genialnej serii. Można śmiało powiedzieć: WISIENKA NA TORCIE! Fajnie zobrazowana historia, która jest przemyślana, dobrze skonstruowana.
Z całą świadomością mogę polecić każdemu zwolennikowi literatury młodzieżowej, fantastyki serię Kroniki Pradawnego Mroku!

Książkomól | 2011-10-17
Przeczytana: 16 października 2011

Och. jak mi szkoda, że skończyłam czytać tą serię :( Książka rewelacyjna i jestem ciekawa, jak ta historia potoczyłaby się dalej... Czy w tym Lesie są jakieś inne, zupełnie inne plemiona? Może inne zagrożenia? Inne zwierzęta... itd...

Thora | 2011-04-02
Przeczytana: kwiecień 2011

Wspaniałe zamknięcie serii! Trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Caroline | 2012-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2012

Uwielbiam. To już koniec opowieści o Toraku, ale one i tak zawsze będą w mojej pamięci. Będą częścią mnie.
Tropiciel duchów, z resztą tak jak wszystkie tomy Kronik jest rewelacyjny. Nie umiem oddać jednym słowem, czym ta książka, ba cała ta seria jest. Każdy kto kocha naturę i interesują go te czasy uzna tak samo.
Co do książki to zakończenie mnie nie zaskoczyło. Czułam, że tak się zakończy, bo domem Toraka jest Las, a Renn? Renn by go nie zostawiła. W końcu go kocha.
Polecam!