Cichy pogrzeb w Las Brisas

kryminał,
Zuetamiush

Książkowa-Fantazja | 2013-08-08
Przeczytana: 04 lipca 2013

Zapewne już wiecie, że od czasu do czasu, lubię sięgnąć po coś czasowego. Tak w moje ręce trafiła książka Jacka Knaba, który w rzeczywistości nazywa się Ryszard Bańkowicz, który z zawodu jest dziennikarzem. Swoje doświadczenie dziennikarskie postanowił właśnie wykorzystać w powieści, gdzie mamy do czynienia ze zjazdem dziennikarzy. Ale po kolei.

Akcja powieści toczy się w Meksyku, gdzie zostaje zaproszona grupa dziennikarzy. Jak się okazuje grupa jest bardzo mieszana, bowiem są w niej przysłowie " grube ryby" dziennikarskie, jak i płotki. Poznajemy m.in. anglika Waltersa, austriaka Androsch, holendra Jaap de Brauwe, turka Sevket, a także włoszkę Gulotti i amerykankę Wooten. Po wykonanych obowiązkach przychodzi pora i na chwilę odpoczynku. Grupa dziennikarzy jedzie do Acapulco. Atmosfera jest zróżnicowana inni za sobą przepadają, a inni zwyczajnie się nie trawią. Ale także wśród tej grupy mamy do czynienia z romansem. Niespodziewanie anglika ciało zostaje odnalezione, wszystko...

Kris Tata | 2016-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2016