Amerykańska krucjata. Konflikt w Zatoce Perskiej

Wydawnictwo: Piotruś Pan
historyczna

Z setek tomów i tysięcy stronic poświęconych polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych oraz miejscu jakie zajmują na arenie międzynarodowej, jedyną kwestią nie podlegającą dyskusji jest kontrowersyjny wizerunek ostatniego współczesnego supermocarstwa. Jest to obraz tworzony i kształtowany amerykańskim wkładem w rozwój dobrobytu i kosztami jakimi obarczona została międzynarodowa społeczność misyjną działalnością Stanów Zjednoczonych. Jedną z mrocznych stron amerykańskiego oblicza jest aktualna sytuacja polityczna nad Zatoką Perską. Rzuca ona cień na twarz scenarzysty współczesnych dziejów Bliskiego Wschodu.