Heroidy

Wydawnictwo Literackie
1986-01-01
1986-01-01
Wanda Markowska
mitologia listy słynne kobiety listy miłosne epistolografia starożytność

Mam mieszane uczucia. Listy miłosne pisane w czasach, gdy prawie że jedynym wyborem kobiet wobec rozczarowania brakiem odwzajemnienia uczucia lub możliwości spełnienia się w romantycznej relacji było samobójstwo. Ewentualnie, jeśli bohaterka miała więcej ikry, to mogła pociągnąć parę osób za sobą, mordując dzieci lub swych krewnych. Za to język (a raczej tłumaczenie) bardzo płynny i sprawiający przyjemność podczas czytania. No i ktoś opatrzył historie zawarte w książce grafikami, które niejednego wujka przyprawiłyby o uśmiech pod wąsem.

No, 5/10 no...

Na poezję starożytną dawno już brakło mi nastroju. Ale wiele lat temu czytałem ją z przyjemnością.

Subtelna i romantyczna. Niekiedy fragmenty listów są tak wspaniale napisane i tak oddające odczucia nadawcy, że automatycznie wraca się by przeczytać je jeszcze raz. Absolutnie polecam! :)

• Starożytność
  • Poezja
  • Religie i mitologie
  • 80, 90 lata XX w.
  • Literatura łacińska, starogrecka i starocerkiewnosłowiańska

Dodaj cytat z książki Heroidy