Prowadzenie przez Ducha Świętego. Jak rozpoznawać wolę Bożą w swoim życiu

9788361989172
powołanie, modlitwa, wiara
religia
Franciszek

Pismo Święte daje nam liczne obietnice Bożej opieki i osobistego prowadzenia przez Ducha Świętego – powierzając swoje życie Chrystusowi, możemy oczekiwać łaski mądrości i umacniającego poczucia Bożej obecności. Jak jednak rozpoznać subtelną, cichą mowę Ducha Świętego pośród zgiełku rozmaitych impulsów, które do nas docierają? Jak wykształcić w sobie wrażliwość na głos Boga i jak wytrwać w słuchaniu Go nawet wtedy, gdy mamy własne pomysły na życie?

Eberhard Mühlan, korzystając ze swojego bogatego doświadczenia kierownika duchowego oraz własnych przeżyć, podpowiada, jak rozpoznawać i wykorzystywać w życiu natchnienia Ducha Świętego. Szczegółowo objaśnia sposoby, na które Bóg może do nas przemawiać: prowadzenie bezpośrednie i nieuświadomione, słowa poznania oraz sny i wizje. Za ilustrację wykładu służą obficie przywoływane przykłady losów postaci biblijnych, które zaufały Panu i odważnie pełniły Jego wolę.

Autor książki dowodzi, że jeśli nauczymy się przestrzegać kilku prostych duchowych zasad, będziemy cieszyć się łaską Bożego przewodnictwa i owocami pokoju Chrystusowego, doskonaląc nasze powołanie. Drugim, równie ważnym aspektem poddania się prowadzeniu przez Ducha, jest realizacja Bożych planów – nie tylko wobec nas samych. Wsłuchani w głos Ducha, możemy stać się narzędziem w rękach Boga i wspierać błądzących braci – tak jak Ananiasz, który posłuszny Panu wyszedł na ulice Damaszku, by pomóc ociemniałemu Szawłowi.

KAROLINA | 2013-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2013

Ciekawa i warto przeczytać .

Moabitka | 2015-09-11
krzysztof | 2014-09-04