The Secret
romans
literatura piękna
Wanda

Trzynastowieczna Anglia i Szkocja, mroczne średniowiecze, gdzie szesnastoletnie kobiety - kobiety! - zostają wdowami... Kiedy lady Joanna dowiaduje się o śmierci męża, bynajmniej nie sprawia wrażenia wstrząśniętej. Mimo awersji do instytucji małżeńskiej zgadza się poślubić budzącego powszechny lęk Szkota i przenieść się do jego górzystej ojczyzny. Tam, w prymitywnych warunkach, wśród surowej...

Kiedy lady Joanna dowiaduje się o śmierci męża, bynajmniej nie sprawia wrażenia wstrząśniętej. Mimo awersji do instytucji małżeńskiej zgadza się poślubić budzącego powszechny lęk Szkota i przenieść się do jego górzystej ojczyzny. Tam, w prymitywnych warunkach, wśród surowej przyrody, po raz pierwszy w życiu czuje się bezpieczna. Czy to poczucie bezpieczeństwa nie jest jednak złudne? Czy Joanna już nigdy nie usłyszy o byłym mężu?

Kolejna świetna książką Julie Garwood, ubawiłam się po pachy, pokochałam głównych bohaterów już od pierwszych stron!! Micha mi się cieszy, że jeszcze tyle mam książek przed sobą, a zarazem boję się że mi się szybko skończą :P

Gosia | 2016-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 11 maja 2016

Z typowym romansem historycznym spotkałam się chyba po raz pierwszy.
Całkiem wciągnęła mnie ta historia. Głównie chyba dzięki temu, że opowieść toczy się w średniowieczu (to zawsze przyciąga), dodatkowo w Szkocji (ciekawy kraj, fascynująca historia i obyczaje). Dodatkowo styl autorki - Julie Garwood - który często przeplatany jest zabawnymi dialogami i sytuacjami sprawia, że czyta się tę książkę całkiem przyjemnie.
Sporo ciekawostek na temat średniowiecznej teorii kościoła na temat miejsca kobiety w świecie, praw ówczesnych niewiast, a raczej ich braku, klanowych zwyczajów, zaczątków gry w golfa.
Nie jest to całkiem wiarygodne źródło historyczne, ale jako ciekawostki w sam raz. Oczywiście romans zmierza do szczęśliwego finału, ale mnóstwo zabawnych perypetii łagodzi zwyczajowy wydźwięk romansu.

Yavari | 2015-09-08

Absolutnie urocza książka.

weroniczka786 | 2015-08-17
Przeczytana: 2005 rok

Jest to jedna z moich ulubionych ksiażek historycznych. Fabuła ciekawa a bohaterów wręcz nie da sie nie lubić. On silny, męski a zarazem kochający. Ona po przejsciach, niby złamana a jednak silna i pełna współczucia kobieta.
Cudowna mieszanka.

agu92 | 2015-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Wspaniała historia, bardzo wciagająca. Czyta sie lekko i przyjemnie, uwielbiam kiedy głowna bohaterka ma ostrzejszy charakterek, chociaż na poczatku ksiązki wcale tego nie okazuje. Dla mnie bomba, polecam :D

bebe11 | 2015-06-06

jeden z moich ulubionych romansów historycznych, bardzo wciągająca fabuła, a w bohaterach sie mozna zakochac:)

makita336 | 2015-03-13

Wspaniała książka pełna miłości i akcji. najlepszy roman historyczny jaki czytałam. Julie Garwood wspaniała pisarka

sola255 | 2015-01-19

Angielka po przejściach ( brutalny mąz) i wspaniały Szkot - i wszystko jasne.
Moja ulubiona kombinacja romansow historycznych .Nawiasem mówiąc ciekawa jestem co sami Szkoci maja do powiedzenia w tej sprawie :-) Z reguły w romansach ( szczególnie historycznych ) to sa faceci , o których trudno wsrod innych narodowosci :-)Mmmmmmmmmmm można tylko sie rozmarzyc ,ale na wieczór rozrywka super !

Amoretta | 2014-03-15

Cudowna książka! Oczami wyobraźni widzę Szkota, który stopniowo zakochuje się w Angielce.

beatkapar | 2012-07-28

Jedna z pierwszych przeczytanych przeze mnie kiedyś romansów historycznych, od tej książki zaczął się mój romans z tego typu powieściami, polecam