Król wszystkich dni

Tłumaczenie: Ewa Horodyska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantastyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Forever King
83-7255-695-4
Król, dni
dona

Pierwszy tom najbardziej interesującego arturiańskiego cyklu fantasy ostatnich lat. Kiedy 10-letni Artur Blessing z Chicago znalazł osobliwe naczynie o niezwykłych właściwościach, nawet nie podejrzewał, że zdarzenie to całkowicie odmieni jego życie. Wkrótce potem dowiedział się, że w spadku po zupełnie nieznanym Angliku odziedziczył ogromną posiadłość z ruinami wielkiego zamczyska. Zamek ten, jak się okazało, to Camelot... Już w trakcie podróży do Anglii wokół Artura i jego ciotki Emily pojawili się dziwni ludzie – niektórzy z nich ponad wszelką wątpliwość dybali na ich życie, inni służyli im pomocą i ochroną. Prawdziwe przygody zaczęły się jednak dopiero na angielskiej ziemi: w bitwie Dobra ze Złem na terenie przywołanego z przeszłości Camelotu oprócz autentycznych ludzi uczestniczyły postaci z pradawnych mitów i legend, rezultat starcia zaś długo pozostawał nierozstrzygnięty.

Adrian Spajder | 2015-08-11

Z jednej strony książka kojarzy mi się z typową sensacją lat 90-tych rodem z USA, z drugiej zawiera elementy fantastyczne, oscylujące wokół legend arturiańskich, z trzeciej postać Saladyna i jego żmudne poszukiwania świętego Graala w naszym millenium, wieje trochę kiczem. Do tego postać małolata kieruję książkę w stronę bardziej młodzieżową. Bądź co bądź, lekko i przyjemnie się to czyta. Na spokojny dzień bez zmartwień w myśl zasady "Hej Przygodo!".

Daw1982 | 2016-10-30
SmoQ84 | 2016-06-09