Slaine: Skarby Brytanii cz. 1

Treasures of Britain
komiks, Slaine
komiksy
zuczek667

Slaine - celtycki wojownik, wygnany ze swego plemienia, wędruje po bezdrożach pradawnej Brytanii w towarzystwie przebiegłego karła Ukko. Tymczasem cały kraj chyli się ku upadkowi. Przeznaczenie doprowadza do ostatecznej bitwy celtyckich władców: Król Artur staje naprzeciw własnego syna - Mordreda. Celtowie toczą krwawą wojnę domową, a saksońskie najazdy pustoszą kraj. Rycerze Okrągłego Stołu, którzy mogliby zapobiec tej tragedii, pomarli, zaginęli lub okryli się niesławą.

Tylko moc dwunastu pradawnych skarbów może zjednoczyć zwaśnionych Celtów i przywrócić im dawną potęgę. Na ich poszukiwanie Merlin i Morgana Le Fey wysyłają Slaina - ostatniego bohatera... Czy uda mu się urzeczywistnić marzenia króla Artura o potężnej Brytanii?

hubertkn | 2017-05-31
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane