Dziesięć kroków od Calehm

Wydawnictwo: MG
978-83-61297-20-8
Dziesięć, krok, Calehm
dona

Miasto Calehm - bogate, potężne, zatrważająco piękne - pogardza światem, stoi ponad prawami i religią. Wypełnia posłannictwo i nieprzerwanie buduje swą wieżę Babel w autorskiej wersji będącej odwrotnością mitu. Arlena, kochanka przywódcy, dusi się wśród wyszukanych swobód nowego Babilonu. Jej odejściu sprzeciwia się Anioł Stróż. Rozpoczynają grę. Udowodnij mi, że wszystko, czego strzegę, nie ma sensu, pokaż mi to krok po kroku - mówi Anioł. Rozgrywka wymaga udziału kogoś spoza miasta, niewtajemniczonej i religijnej kobiety. Dagmar podejmuje zaproponowaną grę, nie znając wysokości stawki. Kobiety rozgrywają ją żetonami wspomnień. W połowie drogi mijają się, przekazując sobie wygrane i przegrane.

orchideaidea | 2014-08-17
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Jest to książka, która początkowo zapowiadała się dość ciekawie, jednak po kilkudziestu przeczytanych stronach coraz bardziej mnie roznudzała.

Dagmar po odchorowanej w klinice psychiatrycznej zdradzie męża z jej własną siostrą i nagłym poronieniu, przyjeżdża do Calehm by mimo wszystko spróbować odbudować zszargane małżeństwo. Jej mąż Joachim jako architekt dostaje w tym osobliwym mieście zlecenie na projekt i dzięki temu dostają kolejną szansę od losu na zupełnie nowe życie.
Dagmar to bardzo wrażliwa kobieta, która pod nieobecność stale zapracowanego Joachima wraz z jej nowo poznaną miejscową znajomą Arleną wymienia się traumatycznymi przeżyciami z przeszłości. Arlena z kolei wtajemnicza ją w swój zakład z Aniołem Stróżem. Obie mają wzajemnie sobie pomóc odnaleźć się w trudnej dla każdej z nich rzeczywistości.
Przyznaję, że książka już w tym momencie wydaje się być skomplikowana, jednak to dopiero początek niejasności jakie zapewnia autorka.
Otóż Calehm okazuje się...

tivrusky | 2012-06-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 17 czerwca 2012

Dobrze zrobimy dziesięć kroków. Czy będą prowadziły do Calem czy będą z niego uciekały? Zaraz się okaże.

1. Krok do Calehm - książka ładnie wydana, zapowiadająca się na prawdę ciekawie, kosztowała mnie zaledwie 5 zł, co można uznać za spory plus. Wiadomo - nie ma on wpływu na treść książki czy też jej ogólną ocenę, no ale warto zaznaczyć to jako pierwszy plus. Książka łatwo wpada w oko, jeszcze łatwiej wpada na półkę, pora na czytanie.

2. Krok do Calehm - Główne postaci, wokół których wszystko się obraca, autorka na prawdę nieczęsto skupia się na kimś innym. Więc zaczyna się od Dagmar i jej męża - Joachima. Przybywają do miasta, by spróbować jeszcze raz zrobić coś ze swoim małżeństwem. Pojawia się Arlena, jedna z dwóch głównych bohaterek - bardzo wyraźna, zdecydowana, arogancka. Pozostałe postaci przewijają się jedynie w ich opowieściach, które stanowią główną tutaj treść i prowadzą nas do kolejnego kroku.

3. Krok do Calehm - zakład z Aniołem. Brzmi całkiem mistycznie,...

Dorota | 2016-06-15
Przeczytana: 2016 rok