Zefir. Opowiadania

Wydawnictwo: NaszeDebiuty.pl
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-62317-16-5

Zbiór opowiadań z pogranicza fantasy i science-fiction. pełne wartkiej akcji i przygód, światów wypełnionych demonami i magią, opowiadania ukazują całkiem realnie ludzie wybory, emocje i pragnienia.

Niektórzy ludzie boją się zaufać autorom debiutującym. Czekają aż proza tego człowieka obroni się sama, zbierze pozytywne recenzje, a potem dopiero sięgają po książki tej osoby. Widzę w tym sens, rozumiem takie podejście, jednak sama go nie reprezentuję. Została chyba we mnie jakaś żyłka chemika, bezustannie prowokująca do eksperymentów, szukania nowych doświadczeń, odkrywania nowych autorów i autorek.

Jedną z tych odkrytych osób jest Adrianna Wiśniewska, w chwili publikacji osiemnastoletnia maturzystka, autorka zbioru opowiadań pod tytułem "Zefir", w którym magia miesza się z nauką i wierzeniami słowiańskimi. W skład tej antologii wchodzą utwory:

"Królewiątko" oraz "Wiedźma z Wrzosowego Uroczyska" [pochodzące z cyklu "Opowieści Szarloty"] przedstawiają losy dziewczyny o imieniu Marsylka, która ruszyła do Nawii by przebłagać boga Welesa by ten oddał jej kota Aleksandra, jej kapryśnego rudego przyjaciela. Na skutek tego ona sama staje się zjawą i zmuszona jest służyć podwodnemu...

Joanna K | 2017-03-15
Biruta | 2013-06-04