Dziewczynka z walizkami

Wydawnictwo: Media Rodzina
The suitcase kid
83-7278-084-6
kasiaxd

Moja rodzina - Mama, Tata,ja i Rzodkiewka, mój pluszowy króliczek z Leśnej Rodziny - żyła niegdyś szczęśliwie w Morwowej Chatce. Teraz jednak Mama mieszka razem z Peterem Pawianem i trojgiem jego dzieci, a Tata - z Carrie i jej bliźniętami. U kogo mieszkam ja? Żyję na walizkach, tydzień u Mamy, tydzień u Taty. To równie proste jak abecadło, przynajmniej tak twierdzą wszyscy zainteresowani. Lecz ja najbardziej na świecie chciałabym wrócic do domu - do Morwowej Chatki...

Gustawsonek | 2014-05-29
Przeczytana: 2011 rok

Jacquline Wilson opisuje wiele trudnych sytuacji, wiele razy już sobie zadałam pytanie; czemu właśnie takie?
Książka, prawdę mówiąc, nie jest rewelacyjna, ani bardzo dobra, stać ją tylko na przeciętną. Myślę, że to odpowiednia opinia dla takiej króciutkiej bajeczki. Gdy przeczytałam ją w 2010/2011 roku, uznałam ją za rewelacje. Teraz troszkę mnie znudziła, a wątek z starszym państwem którzy zrobili domek dla Rzodkiewki, był po prostu nudny. Wymieniając te wszystkie wady, ogólnie nie sądzę, by książka była zła, po prostu konkretnych zalet nie ma.

pia | 2015-03-31
Przeczytana: 30 marca 2015

Andrea ma ciężkie życie jej rodzice rozwiedli się. Andy spędza tydzień z mamą i jej rodziną a tydzień z tatą i jego rodziną. Dziewczynka marzy żeby wszyscy mieszkali razem w Morowej Chatce. Jedyną osobą, która ją rozumie jest jej króliczek Rzodkiewka. Andy nie lubi swojego rodzeństwa: Katie, Grahama i Pauli od mamy i Crystal oraz Zena od taty. Pewnego dnia gdy Andrea idzie ze szkoły trafia na ogródek, który przypomina jej stary dom. Dziewczynka robi sobie tam małą kryjówkę bo myśli, że tam nikt nie mieszka. Bardzo fajna książka o przygodach małej dziewczynki i jej króliczka.

Natalia | 2012-12-26

Autorka pokazuje w książce rozwód rodziców, oczami dziecka.

Sheileen | 2014-08-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 2014 rok

"Dziewczynka z walizkami" to z pewnością jedna z moich ulubionych książek. I to od czasów4 klasy, kiedy po raz pierwszy ją przeczytałam. Historia opowiada o Andy, której rodzice wzięli rozwód. Dziewczynka nie potrafiła wybrać czy woli mieszkać z matką czy z ojcem, dlatego pani psycholog, stwierdziła, że najlepszym rozwiązaniem jest to aby, dziewczynka mieszkała tydzień z mamą, tydzień z tatą. Andy nie jest z tego jednak zadowolona. Mama mieszka z wstrętnym Peterem Pawianem i wychowuje 3 jego dzieci, tata z Carrie i jej bliźniakami. Dziewczynka chciałaby mieszkać z mamą i tatą, bez żadnych Pawianów czy wstrętnych bliźniaków. Książka ta jak zresztą wszystkie książki Wilson, jest pisana w pierwszej osobie, przez co jeszcze bardziej wczuwamy się w postać Andy. Książka jest bardzo psychologiczna, jednak nie przeszkadza to w czytaniu. W sumie to dopiero po jej przeczytaniu zdajemy sobie sprawę co właściwie dała nam lektura tej książki. Książkę polecam wszystkim 10+.

Łukasz | 2013-10-18
Przeczytana: 14 października 2013

Książka pomagająca w problemach dzieciom , których rodzice się rozwiedli. Opowiada o przygodach dziewczynki , której właśnie się to przytrafiło . Nie miała ona rodzeństwa ,lecz po rozwodzie dostała 6 osób jako przybrane rodzeństwo , z czego jedna z jej sióstr - Katie przezywa ją Andzią - Pandzią .

Kinga | 2013-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Rozwód jest zawsze trudny, a szczególnie, gdy w rodzinie są dzieci. W książce „Dziewczynka z walizkami” gówna bohaterka mieszka tydzień u mamy i tydzień u taty wraz z ich nowymi partnerami i dziećmi. Główna bohaterka – Andrea musi sobie poradzić z tą trudną sytuacją, nieznośnym przyrodnim rodzeństwem i kłótniami rodziców.

Książka w lekki i przyjemny sposób podejmuje niezwykle trudny temat, który na pewno jest wielu dzieciom znany z życia codziennego. Książka na pewno pomoże zrozumieć niektóre sprawy . Jest to również coś dla rodziców, którzy często kłócąc się zapominają o własnym dziecku, które na to wszystko patrzy.

Yuuki | 2011-12-11

Książka porusza taki temat jak rozwód. Tu można zobaczyć jaką krzywdę robi się dziecku biorąc rozwód. Książka bardzo ciekawa.

Zozol | 2013-11-12

No cóż co o tej książce sądzę..
Tak samo jak inni piszą ( rozwód rodziców pokazany oczami dziewczynki)
Bardzo mi się podobała ta książka i ją POLECAM

TheAgata98 | 2013-07-02

Bardzo fajna, lekka. Szybko się czyta. Niebanalna fabuła co ją wyróżnia.Momentami wesoła, a czasami smutna. Ale i tak godna uwagi i polecania ;)

Mollie | 2013-04-16
Przeczytana: 2004 rok

Ulubiona książka mojego dzieciństwa. Wprowadza w trudności życia. Pomaga zrozumieć jak czuje się dziecko, którego rodzice są po rozwodzie.