Rational Unified Process od strony teoretycznej

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
Rational Unified Process An Introduction
8320431414
Magdalena

Mówimy, że dane przedsięwzięcie programistyczne zakończyło się sukcesem, gdy opracowano wysokiej jakości oprogramowanie, spełniające oczekiwania użytkowników. Bardzo ważna jest właściwa organizacja pracy, a zatem właściwy proces tworzenia oprogramowania, w którym odpowiednio zostały przydzielone zadania i zobowiązania. Takim właśnie procesem jest Rational Unified Process, w skrócie RUP. W...

W książce tej opisano krótko i jasno pojęcia z nim związane i jego strukturę. Czytelnik dowie się, jak przyjęte w nim zasady stosować do tworzenia dobrego oprogramowania, w ramach ustalonych terminarzy i budżetów, korzystając z UML, automatyzacji tworzenia oprogramowania i innych sprawdzonych najlepszych technik przemysłu informatycznego.

RUP umożliwia połączenie działań wszystkich członków zespołu tworzącego oprogramowanie, a także zwiększenie wydajności przez każdego z nich. Wzięto w nim bowiem pod uwagę doświadczenia liderów przemysłu informatycznego i wiedzę zebraną w tysiącach przedsięwzięć informatycznych. Ułatwia on uczestnikom przedsięwzięcia programistycznego sprawne uporanie się ze wszystkimi etapami cyklu tworzenia oprogramowania. Jest to proces niezwykle elastyczny, który można dopasować do specyficznych potrzeb najrozmaitszych przedsięwzięć i przedsiębiorstw. Ułatwia też kontrolę jakości i zarządzanie ryzykiem. Warto, by firmy produkujące oprogramowanie, stosowały go, jeśli chcą odnosić sukcesy w warunkach tak ostrej dziś konkurencji.

Magdalena | 2010-08-24