Pierworodna

Tłumaczenie: Ewa Wojtkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka Romansu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Atlantis
First born
Pierworodna
dona

"Pierworodna" to opowieść o czterech dziewczynach: pięknych, bogatych i... pierworodnych. Łączy je także drugie imię, Rebecca, które otrzymały dla uczczenia pamięci ich przedwcześnie zmarłej babki, Franyu Rebecki Rostov. To ona, emigrując do Stanów Zjednoczonych z targanej politycznymi wstrząsami Polski lat dwudziestych, zapewnia swym dzieciom dobry start życiowy. Jinx, Cissie, Becca, Frankie to Amerykanki w drugim pokoleniu. Ich losy wzajemnie ze sobą związane, pełne wzlotów i upadków, wielkich namiętności i wielkich rozczarowań, tworzą fascynującą opowieść. Nie brak w niej dużej dozy życiowej mądrości wplecionej w obraz społeczeństwa współczesnej Ameryki.

Falleninlove | 2014-08-14
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Szału nie było. Książka mnie nie wciągnęła i musiałam się prawie zmuszać, żeby dobrnąć do końca :(. Nie jestem jakoś zbyt wymagająca, jeśli chodzi o książki, każda fabuła może mi się spodobać, no ale tej niestety się to nie udało.
Całość była strasznie zagmatwana, szczególnie na początku nie mogłam połapać się kto kim jest, a prolog był zupełnie od czapy!
Wszystko rozwijało się tak wolno, że można było przysnąć xD

krywielka | 2011-01-11
Na półkach: Ulubione, Chcę przeczytać
Przeczytana: 1999 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

bardzo interesująca powieść intrygująca a zarówno lekka i przyjemna na zimowe wieczory

sabina | 2012-08-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione <3