PORTRETY NIEDOKO CZONE. Rozmowy z twórcami

Wydawnictwo: Więź
historyczna

Tadeusz Mazowiecki, Jacek Kuroń, Władysław Frasyniuk, Andrzej Gwiazda, Marian Jurczyk to tylko niektórzy spośród kilkunastu rozmówców wybitnej dziennikarki Janiny Jankowskiej. W latach , gdy rozmowy te powstawały, ich bohaterowie nie przewidywali, że już za kilka lat będą odgrywać znaczące role w życiu politycznym wolnej Polski. Jacy byli wtedy Jak trafili do Solidarności Jak widzieli pierwszą Solidarność z lat i podejmowane wówczas wybory Wtedy wszyscy mocno wierzyli, że ich droga ma sens. Dziś, gdy w naszym życiu publicznym tak mało jest bezinteresownej służby dobru wspólnemu, warto przeczytać rozmowy z ludźmi, których mimo wszelkich różnic łączyło podporządkowanie swego życia niepodległej Polsce.