Dzika róża

Tłumaczenie: Magdalena Gutowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bestseller". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Alfa - Wero
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wild Rose
8370019137
Dzika, róża
dona

Burzliwe dzieje bohaterów, osadzone i uzależnione od powojennej historii Węgier. A nielekko żyło się węgierskiej inteligencji w tamtych czasach, wydarzenia 1956 roku, zaostrzona sowiecka kontrola, zamieszki, aresztowania, miały niejednokrotnie tragiczny wpływ na los buntujących się jednostek. Niezły to był tygiel, który zmuszał nawet do emigracji. Autorka mocno zagęszcza atmosferę zagrożenia i wyjątkowo podłych poczynań węgierskich władz, opisując losy genialnego skrzypka, ktoremu w obozie połamano palce, jego żony aktorki i utalentowanej córki pianistki.Ograniczenia polityczne nie pozwalają na swobodny rozwój kariery dziewczyny, a także związek z ukochanym chłopcem, który wyemigrował z kraju. Muzyka jest jej życiem i gra nawet z Cyganami w przebraniu, mimo sprzeciwu rodzicow i ogólnej niechęci do tej nacji. W końcu jej niewątpliwy talent, pozwala jej zdobyć stypendium na sstudia muzyczne w Stanach, gdzie wyjeżdża na rok i wygrywa prestiżowy konkurs. Nie dość jednak komplikacji, bo choroba matki, zmusza ją do wyjazdu na Węgry, bez możliwości powrotu do Stanow. To nie koniec wszelkich komplikacji, nietrafnych wyborów, nieudanego małżeństwa z byłym ubekiem, spiskowania, sekretnych spotkań z miłością swojego życia, wojaży z Cyganami, aż do ucieczki z kraju. Jest to sprytnie skonstruowany wyciskacz łez wpisany w tragiczną historię Węgier, która jak wiemy była dość burzliwa.

Tuberoza | 2014-12-20
Przeczytana: 19 grudnia 2014

Sympatycznie mi się czytało...

Dorka | 2013-01-25
DannY_21 | 2012-04-22