Tajemnice Wielkopolskich fortyfikacji

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
historyczna

Polska jest największym na świecie skansenem fortyfikacji. Wielkopolska ? największym w Polsce. Publikacja ta popularyzuje wiedzę zgromadzoną przez archeologów i historyków. Uzmysławia czytelnikowi, że bycie twierdza było przez wieki głównym zadaniem Poznania ? logika rozwojowa tego miasta została podporządkowana celom militarnym. (...) Autor próbuje rozwikłać wiele zagadek związanych z wielkopolskimi fortyfikacjami. Czytelnik znajdzie tu także informacje o Wale Pomorskim oraz Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym ? niemieckich liniach obronnych zbudowanych w XX wieku na rubieżach Wielkopolski.

osman | 2012-06-05