Igrając z losem

Tłumaczenie: Beata Długajczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Morris Duckworth, ProzaQ". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cara Massimina
978-83-245-8529-8
farfallam

Debiut w Polsce znakomitego brytyjskiego autora tłumaczonego na większość europejskich języków. Sfrustrowany kolejnymi życiowymi niepowodzeniami Anglik wpada na pomysł wżenienia się w bogatą włoską rodzinę - stara się więc o rękę siedemnastoletniej Massiminy. Odrzucony przez familię, chwyta się różnych sposobów, by zdobyć pieniądze na życie, nie cofa się przed kradzieżą i szantażem. Okazuje się jednak, że naiwna Massimina zakochała się w nudnym Angliku i pragnie uciec z nim od rodziny. Kiedy bohater orientuje się, że nikt z bliskich nie wie, że dziewczyna wróciła do niego, zaczyna realizować plan fałszywego porwania - żąda anonimowo 800 tysięcy lirów. Negocjacje trwają, a tymczasem Morris z nieświadomą niczego dziewczyną podróżuje po Włoszech. Bojąc się, że mistyfikacja wyjdzie na jaw, popełnia morderstwo. Trzymająca w napięciu historia utrzymana jest w stylu Utalentowanego Pana Ripleya Patricii Highsmith. Suspens, czarny humor, groteska.

Justyna Antoniewicz | 2015-03-31
Przeczytana: 31 marca 2015

Dobry debiut znakomitego pisarza Brytyjskiego.
Opowiada o Angliku który wpada w kłopoty i czuje się sfrustrowany bardzo pragnie się wdrożyć we włoską rodzinę i poślubić siedemnastoletnią Massiminę, chwyta się różnych sposobów żeby poderwać dziewczynę.
Lekka, przyjemna lektura fajnie się czytało!!!

Henioo | 2013-09-11
Przeczytana: 2013 rok

Dość fajna, choć bez szału. Czasem śmieszna, czasem wstrząsająca. Ogólnie mówiąc, do przeczytania.

Ilona | 2011-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2011

Przeczytałam.. ale jak dla mnie to książka nie jest jakaś specjalna.. sięgnę po drugą, bo już kupiłam, ale gdybym jej nie miał, to nie wiem czy bym po nią sięgnęła...

justonka2145 | 2016-11-14
Przeczytana: 29 marca 2008