Harpunnik otchłani

Wydawnictwo: Odeon
83-900028-9-2

W swojej ostatniej książce Piotr Wojciechowski zdaje się pytać: w jakim stopniu współczesne mity wpływają na nasze życie? Swoich bohaterów tym razem lokuje w Zakopanem przełomu lat 80 i 90. Nie jest to jednak świat do końca realny - linia metra łączy stolicę polskich Tatr z Paryżem, a w specjalnych silencjariach nagrywać można głosy wypowiedziane w przeszłości, a składające się dziś na mity....

Swoich bohaterów tym razem lokuje w Zakopanem przełomu lat 80 i 90. Nie jest to jednak świat do końca realny - linia metra łączy stolicę polskich Tatr z Paryżem, a w specjalnych silencjariach nagrywać można głosy wypowiedziane w przeszłości, a składające się dziś na mity. Badają je pochodzący z różnych krajów uczeni, zgromadzeni w tajemniczej Akademii. W polskie góry przyciąga ich nieznana siła. Harpunnika otchłani interpretuje się jako utwór jazzowy, składający się z ucieczek i powrotów. W roku 1998 powieść Harpunnik otchłani została wyróżniona nagrodą literacką pisma "Machina".

exaybachay | 2016-09-05
mariobrother | 2015-01-12