Czar Bieszczadów opowiadania Woja

Wydawnictwo: Carpathia
978-83-62076-04-8
malineczka74

Wspomnienia Wojomira Wojciechowskiego o dzikich Bieszczadach powojennych. Autor to wielki miłośnik tych gór, były dyrektor BdPN,członek GOPR, nadleśniczy.

Meehoow | 2012-10-25
Przeczytana: 24 października 2012

Interesujące wspomnienia spisane z perspektywy leśnika i myśliwego, które z pewnością stały się bodźcem do powstania opracowania Krzysztofa Potaczały "Bieszczady w PRL-u". Jedyny "zarzut" jaki można postawić książce Woja to zdecydowanie za mało wspomnień z działalności w GOPR, ale zainteresowanym tym tematem polecam genialną pozycję Edwarda Marszałka "Wołanie z połonin". Mój egzemplarz "Czaru Bieszczadów" był chyba ostatnim z drugiego wydania dostępnym w sprzedaży (pozdrowienia dla obsługi kiosku w Ustrzykach Górnych), dlatego pewnie smakował wyjątkowo...

Anaki | 2013-08-02

Dla każdego kto kocha Bieszczady,jest to lektura obowiązkowa .Książka napisana przede wszystkim z pozycji leśnika,ale nie tylko,opisuje trudne lata zagospodarowywania tego pięknego zakątka Polski.Zawiera wiele ciekawych opowieści i wspomina ciekawych ludzi.Wreszcie poznajemy normalnych bieszczadników,którzy chcą normalnie żyć i uczciwie pracować,a nie zakapiorów czy alkoholików tak modnych od jakiegoś czasu.Książka jak najbardziej warta przeczytania, aczkolwiek nasuwa mi się taka mała dygresja ,że pana Woja jednak lepiej się słucha niż czyta,dlatego tylko sześć gwiazdek.

Kóba Skorus | 2016-12-07
Andrzej Pacholak | 2016-08-16