Całym życiem. Szare Szeregi w relacji naczelnika

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historia
piotrex

"Całym życiem. Szare Szeregi w relacji naczelnika" to książka Stanisława Broniewskiego, komendanta harcerstwa, naczelnika Szarych Szeregów, dowódcy akcji pod Arsenałem. To rzetelna i dokładna opowieść o zdarzeniach w Warszawie podczas II wojny światowej i młodych ludziach biorących w nich udział.

Przemysław Zyra | 2014-11-21
Na półkach: Polecam, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2007 rok

Jeżeli komuś spodobały się "Kamienie na Szaniec" to tu dowie się więcej o tym, jak działali harcerze w trakcie II Wojny Światowej. Książka bywa nudna, ale przekazuje ciekawe informacje. Z pewnością dziś pisana byłaby bardziej popularnonaukowa. Nie ma niestety o informacji o działaniach przeciwko bolszewikom, a przecież harcerze też takie działania podejmowali.

juryca | 2013-01-02
Przeczytana: 01 sierpnia 1982

Historia Szarych Szeregów opisana przez najbardziej kompetentną do tego osobę czyli Pana Stanisława Broniewskiego "Orsza".Bardzo sumienny i staranny opis historii harcerstwa polskiego w tragicznym okresie II Wojny Światowej.

grzanka_ | 2016-01-27
Przeczytana: kwiecień 2014

Książka napisana przez osobę niezwykle kompetentną, pełna informacji nt działania harcerstwa polskiego w czasie okupacji. Bardzo przydatna przy pisaniu wszelkich prac.

Olena | 2016-11-23
Przeczytana: 28 listopada 2016