Przygotowanie do wieczoru autorskiego

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Aga

Zbiór szkiców, wspomnień, fragmentów utworów różnych gatunków, będący jednym wielkim autokomentarzem jest też wielkim poszukiwaniem formy. To usilne poszukiwanie charakteryzuje całość twórczości poety. Różewicz jest pierwszym w Polsce i największym tutaj postmodernistą.

Grzechoteczka | 2014-10-10

Jak to zbiór - trochę wierszy, trochę krótkich sztuk, trochę felietonów, trudno o równy poziom, ale nic tutaj poniżej "porządne" i "dobrze się czyta" nie spada. Miło zobaczyć, jak to się nic nie zmienia, jeśli chodzi o narzekania i opinie, a także samych ludzi. Absurderski i niektóre zdania to po prostu mistrzostwo świata. Scenki z dziećmi poruszające.

Bardzo, bardzo ludzki tutaj jest Różewicz. I to chyba najlepsze podsumowanie, jakie mogę znaleźć.

mansto | 2016-11-03
Na półkach: 2016, Przeczytane, Ulubione