Stracone złudzenia. Moskwa, Waszyngton i Budapeszt wobec powstania węgierskiego 1956 roku

Tłumaczenie: Jacek Maziarscy
Wydawnictwo: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
Failed Illusions: Moscow, Washington, Budapest and the 1956 Hungarian Revolt
978-83-89607-16-6
historyczna

Książka rzuca nowe światło na trzy zasadnicze aspekty dramatu historycznego, jakim była rewolucja węgierska: niechlubną przeszłość i bohaterską przemianę tragicznego przywódcy powstańców Imre Nagya, chaotyczne, destrukcyjne i oszukańcze działania Sowietów, którzy manipulowali węgierskimi komunistami, a wreszcie bezsilność i nieskuteczne działania Stanów Zjednoczonych maskowane sloganami o "polityce wyzwalania". Ta pasjonująca opowieść jest jednocześnie ważnym wkładem w historię najnowszą. Zbigniew Brzeziński

źródło opisu: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, 2006

iWesołowski | 2016-09-25
Przeczytana: 2016 rok

Ciekawie zbudowane, solidne opracowanie tematyki, pokazujące ją z różnych perspektyw

magdad | 2013-01-30

Najlepsza książka o powstaniu węgierskim!

Jugonostalgiczka | 2016-11-12
Przeczytana: 2016 rok