Majka, Marcel i Rudy Myszor

Cykl: Opowieści z ulicy Klonowej (tom 1)
Wydawnictwo: Znak
jusola

W domu przy ulicy Klonowej jest weranda, tajemnicze schody i ogród, w którym spotykają się Maja, Gabrysia, Marcel, Piotrek i Paweł. Dom jest także pełen oryginalnych dorosłych, takich jak profesor Patyczek, który w roztargnieniu potrafi położyć się do łóżka w cudzym mieszkaniu, myląc piętra. Zaczynają się wakacje i dzieci wyjeżdżają w różne strony Polski, by przeżyć mnóstwo nieprawdopodobnych przygód.

To pierwsza książeczka z trzyczęściowego cyklu, w którym występują ci sami bohaterowie ze swymi przyjaciółmi i rodzinami. Przypominają się "Dzieci z Bullerbyn".

źródło opisu: [Znak, 2009]

Maksioczyta | 2018-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Książka jest o chłopcu Marcelu i dziewczynce Mai.
Maja ma dwie myszy czarną i rudą, a Marcel prosi o przetrzymanie rudej myszy. w końcu Dyrektor(tak Marcel nazwał rudą mysz) zostaje u Marcela na stałe.
Co będzie dalej???
Polecam:))))

Hub | 2011-01-28
Przeczytana: grudzień 2010

Największym walorem książki jest jej atrakcyjna grafika. Same przygody jednak, konstrukcje zadań i przesycenie kolokwializmami (z koronnym "srałam" na czele) nie sprawdza się, zwłaszcza jeśli pamiętać, że to książka dla dzieci. Kilka niewątpliwych elementów edukacyjnych/pedagogicznych sprawia jednak, że zdecydowałem się na dwie gwiazdki.

[edit]

Po zmianie systemu gwiazdek na LC książka ma trzy gwiazdki w mojej opinii, niech i tak będzie.

Zuzanna Kubiczek | 2016-08-10
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016