Bracia Koszmarek, magister i ja

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
piotrex

"[...] w tejże chwili u korzeni buka coś zaszeleściło. Patrzyłem prosto przed siebie i dlatego w pierwszej sekundzie nie dostrzegłem tego Ktosia, którego miałem za chwilę poznać osobiści w całości i uprzejmie. Spojrzałem nieco skosem w górę, jak zazwyczaj, kiedy poznaję kogoś nowego. nic. znów zagapiłem się wprost przed siebie. nic. A potem w okolicy mego lewego kolana usłyszałem szlachetny baryton:
- Bardzo mi miło. Magister Dionizy Hybrydo, dwojga imion, Waligóra jestem. [...]"

Vemona | 2018-03-15

Tym razem autor nie zabiera nas w kosmos, tym niemniej i na ziemi okazują się istnieć rzeczy, o których nie śniło się filozofom....
Tytułowi bracia - Jarek i Marek, to genialni bliźniacy, a wspomagający ich krasnal, dwojga imion Dionizy Hybrydon Waligóra okazuje się być skonstruowany przez nich. Wszyscy trzej chcą działać na rzecz ochrony środowiska.
Pomysł bardzo ciekawy, szczególnie z uwagi na temat, prawie 40 lat temu ktoś już myślał o tym, że wyziewy z kominów zatruwają powietrze, a ścieki niszczą rzeki - cóż, ten wątek jest prawie współczesny, bo do tej pory niewiele zrobiono, by coś zmienić, a alarmy smogowe są coraz częstsze. Przypuszczam, że bohaterom kiepsko oddychałoby się powietrzem w roku 2018.
Wykonanie - trochę takie sobie, bliźniacy byli chwilami irytujący w swojej genialności, niektóre partie powieści czyta się bez entuzjazmu, ale ogólnie całkiem przyzwoity klasyk dla młodzieży. Oczywiście - współczesna młodzież mogłaby się uśmiać ze stosowanych technologii.

Iza | 2015-04-05

Wczesna podstawówka. Każde przeziębienie i przymusowe łóżkowanie kończyło się lekturą Broszkiewicza. Zaśmiewałam się do łez.

Karol | 2014-07-09

Zaczyna się całkiem fajnie, później już niestety ledwo daje się czytać.

marijestmoja | 2018-04-30
Przeczytana: 09 kwietnia 2014