Zakrzepły dzień

The stillest day
83-7298-409-3
literatura irlandzka, uczucia
Monika

Bathesda Barnet jest artystką i nauczycielką. Jej życie składa się z prostych codziennych rytuałów.

Aż pewnego dnia nagła wizja twarzy mężczyzny odciska się na jej duszy ze zmysłową, hipnotyczną siłą. Od tej chwili zmienia sie wszystko...

Autorka wciąga czytelnika w mroczną czeluść ludzkiej duszy. W świat, gdzie rządzą namiętne uczucia, a miłość staje się siłą destrukcyjną...

książek: 1991

Książka jest niewielka objętościowo (ok. 130 stron) i niezwykle szybko da się ją przeczytać. Co do fabuły - po jakimś czasie już sama nie wiedziałam, które wydarzenia miały miejsce naprawdę czy to była tylko wyobraźnia głównej bohaterki. Zaczynałam się w tym gubić. Plus tylko za styl - piękny język i piękne opisy. Pozostałe walory - niestety na minus. Przynajmniej nie wydałam za dużo na tę książeczkę (z księgarni z tanimi książkami).

godmyt | 2012-02-11

Lektura mnie rozczarowała. Przebrnęłam przez tę książkę, ale po jakimś czasie byłam kompletnie znudzona.

Życie głównej bohaterki niby zwykłe, przeciętne, to jednak owiane tajemnicą i jakimś mrokiem. Fabuła nie porwała mnie zupełnie. Być może "dusze artystyczne" odnajdą się w tego rodzaju wrażliwości.

Agate GE | 2016-05-07
Przeczytana: 2015 rok