ORP "Orzeł" zaginął

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Mlodych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
piotrex

Fabularyzowana wersja zagadki zaginięcia polskiego okrętu podwodnego ORP "Orzeł" w czasie II wojny światowej.

książek: 1901
Gosia | 2015-07-14
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 lipca 2015

Nie tak znowu często czytam książki o tematyce wojennej, a już o bitwach morskich nie czytałam chyba dotąd żadnej.
Stanisław Biskupski w swojej książce przedstawia nam zbeletryzowaną wersję tajemnicy zaginięcia polskiej jednostki - okrętu podwodnego "Orzeł". Zaginięcie poprzedza opis początku wojny, kiedy to brak informacji i decyzji ze sztabu powodował chaos i niepewność dowódców co do ich działań. Poznajemy też sylwetki dowódców, którzy raczej nie stanęli na wysokości zadania, autor nie nakreślił ich postaci w dobrym świetle.
Sama historia okrętu jest ciekawa i przeczytałam ją ze sporym zainteresowaniem. Pisana jest właściwie dla dzieci, ale przez to dla mnie, laika w dziedzinie bitew morskich, była bardzo czytelna. A sama sprawa dowództwa na pewno inaczej będzie odebrana przez dorosłych niż przez dzieci.

zacofany-w-lekturze | 2015-06-27
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Magda Walczak | 2013-08-21

Po prostu, pozycja którą trzeba przeczytać.

artfan | 2016-06-07
Morlok | 2016-03-07