Dzieła wszystkie

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Shakespeare, poezje, dramat
klasyka

Inne wydania

Tom I: POEZJE (Sonety, Poematy); tom II: KOMEDIE 1 (Dwaj szlachcice z Werony, Poskromienie złośnicy, Komedia omyłek, Serc starania stracone, Sen nocy letniej, Kupiec wenecki); tom III: KOMEDIE 2 (Wesołe niewiasty z Winsoru, Wiele hałąsu o nic, Jak wam się podoba, Wieczór Trzech Króli, Troilus i Cressida, Miarka za miarkę); tom IV: KOMEDIE 3 (Wszystko dobre, co się dobrze kończy, Perykles, Zimowa opowieść, Cymbeline, Burza); tom V: TRAGEDIE 1 (Titus Andronicus, Romeo i Julia, Julisz Cezar, Hamlet, Otello); tom VI: TRAGEDIE 2 (Timon z Aten, Król Lear, Makbet, Antoniusz i Kleopatra, Coriolanus); tom VII: KRONIKI 1 (Henryk VI, cz. 1; Henryk VI, cz. 2; Henryk VI, cz. 3; Ryszard III; Król Jan); tom VIII: KRONIKI 2 (Ryszard II; Henryk IV, cz. 1; Henryk IV, cz. 2; Henryk V; Henryk VIII).

źródło opisu: Opis autorski - spis tresci wydania

źródło okładki: Zdjecie autorskie - autor pani Żaneta Koppa

Besia | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Może przesada, że przeczytane. To lektura, do której wraca się wciąż i na nowo odkrywa ich głębię.

zzMoskwa | 2013-03-16

Warto znac dzieła Shakespira. Każdy wykształcony człowiek powinien je znać. Trącą już dziś banałem ale Otello czy Kupiec Wenecki nadal wbijają w fotel i udowadniają że Shakespear nadal żywy, aktualny i godny więcej niż uwagi.

Krzysztof Frątczak | 2010-08-22

Czytam, oglądam...w teatrze, kinie w tv...ciężko spamietać co się już zna, a czego jeszcze nie...

Dal Kurpiel | 2011-03-14

Dużo by o tym mówić i po co , trzeba przeczytać aby się rozkoszować

nika-o2o6 | 2016-12-01
Trithemius | 2016-07-26